Діазолін дитячий: тільки за рекомендацією лікаря

Діти досить часто страждають алергічними захворювання, у деяких вони можуть бути навіть вродженими, наприклад, атопічний дерматит. Для того щоб допомогти дитині в цьому стані, випускаються спеціальні дитячі антигістамінні препарати, наприклад, дитячий діазолін.

Як діє дитячий діазолін на організм дитини

В організмі дитини запальні і алергічні процеси розвиваються швидше, ніж в організмі дорослої людини, тому антигістамінні засоби йому деколи дуже потрібні. Діазолін дитячий випускається в драже по 50 мг і виявляє протиалергічну, протисвербіжну, протинабряковий і легке заспокійливу дію.

Він швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті дитини і надходить у кров, а звідти в тканини (майже не проникає він тільки в тканини головного і спинного мозку). Лікувальний ефект розвивається не пізніше, ніж через півгодини після прийому діазоліну всередину, максимальний ефект — через дві години, а загальна тривалість дії діазоліну може тривати до двох діб. Виводиться з організму діазолін з сечею, розкладаючись попередньо в печінці.

При яких захворюваннях дітям призначається діазолін

У вигляді коротких курсів діазолін призначається дітям при укусах комах — це сприяє швидкому зменшенню набряку і почервоніння в зоні укусу.

У вигляді тривалих курсів його призначають дітям, що страждають атопічним (вродженим) дерматитом, який раніше називали ексудативним діатезом. У цьому випадку діазолін зніме свербіж і набряк тканин, підсушить мокнучі елементи висипу.

При харчової і лікарської алергії діазолін також допоможе — зніме наслідки алергічних реакцій у вигляді кропив’янки та набряку Квінке.

Досить тривалими курсами діазолін можна призначати дітям, що страждають полінози (сінної лихоманкою) — алергійним нежитем і кон’юнктивітом, які з’являються під час цвітіння деяких трав. Нетоксичний і не викликає вираженої сонливості діазолін прекрасно для цього підходить.

При бронхіальній астмі діазолін застосовується рідше, але і при цьому захворюванні його застосовують у складі комплексного лікування у вигляді курсів, тривалість яких визначається лікарем.

Доза діазоліну визначається лікарем, виходячи зі стану дитини та її віку. Офіційно діазолін дитячий дозволено призначати з двох років. Але фактично, враховуючи нетоксичність і хорошу переносимість препарату при достатній ефективності, його призначають і дітям молодше двох років. Приймають діазолін після їжі, так як він злегка подразнює слизову оболонку шлунка.

Протипоказання для прийому дитячого діазоліну

Так як діазолін подразнює слизову оболонку шлунка, його не варто давати дітям із загостреннями будь-яких запальних захворювань шлунково-кишкового тракту, а також при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. У деяких випадках у дітей розвивається таке захворювання, як пілоростеноз — звуження кінцевого відділу шлунка — в цьому випадку діазолін також протипоказаний.

Не призначають діазолін і при схильності дитини до судом, у тому числі при епілепсії, так як він може викликати тремтіння кінцівок і навіть всього тіла, що може спровокувати приступ судорог. Його не варто приймати також млявим, загальмованим дітям.

При деяких серцевих захворюваннях у дитини можуть виникати порушення серцевого ритму — діазолін здатний підсилити ці порушення. Тому при будь-яких серцевих захворюваннях його слід призначати з обережністю.

Звичайно ж, діазолін не призначають при його індивідуальній непереносимості дитиною, а також у віці до двох років.

Обережність слід дотримувати при призначенні діазоліну дітям, страждаючим захворюваннями печінки та нирок з порушенням функції цих органів. Найчастіше діазолін таким дітям призначають у меншому дозуванні. Діазолін посилює дію заспокійливих лікарських препаратів.

Побічна дія дитячого діазоліну

Дитячий діазолін добре переноситься, але побічні ефекти у нього все ж є:

 • з боку шлунково-кишкового тракту — подразнення слизової оболонки шлунка, що призводить до зниження апетиту, нудоті, болів у животі, іноді — до блювоти;
 • з боку центральної та периферичної нервової системи — млявість, сонливість, зниження концентрації уваги, тремтіння кінцівок, запаморочення;
 • з боку системи крові — зниження кількості зернистих лейкоцитів крові (вони відповідають за імунітет) аж до їх повного зникнення та розвитку імунодефіциту;
 • з боку сечовивідних шляхів — часте хворобливе сечовипускання (дизурія);
 • алергічні реакції — вони зазвичай протікають у вигляді кропив’янки.
 • Дитячий діазолін — ліки, яке добре переноситься дітьми і тому призначається досить часто. Але призначати його може тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.