Діатез у немовлят — аномалія конституції

Діатез — це своєрідний стан, при якому у маленького дитини є тенденція частим ураженням шкіри і слизових оболонок, тривалим запальним процесам і алергічних реакцій. Зазвичай діатез спостерігається в перші два роки життя.

Причини діатезу

Основною причиною діатезу вважається спадковість. Крім того, його розвиток може бути викликано впливом деяких несприятливих факторів під час вагітності, таких, як інфекція, медикаментозна терапія, погане харчування. Крім того, деякі алергени (наприклад, цитрусові, шоколад, яйця, і так далі) і різні захворювання можуть стати прямою або, частіше, непрямою причиною розвитку діатезу.

Симптоми діатезу

Діатез у немовлят може протікати дуже болісно; у дітей, які раніше добре набирали вагу, захворювання може призвести до зниження ваги. Незабаром після народження з’являються такі симптоми, як висип в області паху, на сідницях і / або в пахвових западинах (це стан також називають контактний дерматит, його тригером стає постійно використання памперсів або пелюшок); пластівці на шкірі голови, віддалено нагадують лупа, також можуть бути ознакою діатезу. Червоний висип на щоках, ураження слизових оболонок, запальні очні захворювання також характерні для діатезу у немовлят. При більш тяжких симптомах або серйозних ускладненнях може бути необхідно лікування антибіотиками.

Лікування

Перше, що потрібно зробити — це визначити причину захворювання і, по можливості, усунути її. Мати і дитина проходять обстеження; як правило, рекомендується утриматися від продуктів, здатних викликати алергічну реакцію. Бажано, щоб годуюча мати скоротила споживання коров’ячого молока, простих вуглеводів, і збільшила кількість рослинних жирів і клітковини в своєму раціоні. Може бути призначено спеціальне лікування для відновлення мікрофлори кишечника, виведення з організму токсинів, і прийом різних вітамінів і мікроелементів. Таким чином буде знижений ризик того, що материнське молоко може викликати загострення діатезу.

Зазвичай симптоми діатезу час від часу слабшають і знову посилюються. Наприклад, помилки у догляді за дитиною іноді можуть спровокувати загострення. Таким дітям необхідно створювати умови, в яких ризик алергічної реакції буде зведений до мінімуму. Бажано прибрати з приміщення килими, пір’яні подушки, пухові ковдри, і інші речі, в яких можуть розмножуватися різні мікроорганізми. Алерголог може дати більш повні рекомендації.

Запобігання діатезу

Займатися запобіганням діатезу потрібно вже під час вагітності. Пройдіть тест на виявлення алергенів та уникайте їх споживання — це особливо важливо в третьому триместрі вагітності.

Продовжуйте дотримуватися такого режиму харчування і після пологів, якщо ви годуєте грудьми. Якщо ви годуєте дитину штучними сумішами, порадьтеся з лікарем, щоб дізнатися, які з них найкраще сприяють запобіганню діатезу.

Коли ви почнете давати дитині тверду їжу, не додавайте в неї цукор. Віддавайте перевагу різним зерновим кашам; намагайтеся уникати готових каш і пюре для дітей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.