Діатез у дітей — необхідний комплексний підхід

Деякі діти з народження мучаться висипом, потім нежиттю, бронхіальною астмою та іншими алергічними захворюваннями при прекрасному догляді та годуванні тільки гіпоалергенними продуктами. У той же час інші не знають таких проблем, їдять все підряд, не бояться контактів з пилом і різними летючими речовинами. Чому ж так трапляється?

Звідки береться

Деякі діти народжуються з алергічної схильністю, з якої їм і належить жити все життя. Така схильність називається атопією. У дитячому віці атопія зазвичай проявляється у вигляді атопічного дерматиту, який раніше було прийнято називати ексудативним діатезом.

Діатез — це хронічне запальне захворювання шкіри алергічної природи, має в своїй основі спадкові причини. Атопія може бути по відношенню до багатьох видів алергенів: харчовим, пиловим, харчовим, лікарським, бактеріальних, вірусних і т.д.

Діатез може з часом переходити в інші, більш важкі форми алергії, наприклад, алергічний нежить або бронхіальну астму — це називається атопічним маршем. Всі ці форми алергії можуть протікати у малюка і одночасно, яка форма захворювання називають алергічної тріадою.

Як протікає

Діатез у дітей може починатися дуже рано, буквально з перших місяців життя. Його протягом розділяється на три стадії: дитячу, дитячу та підліткову або дорослу. Всі ці стадії протікають з загостреннями і світлими проміжками, а до підліткового періоду більшість дітей переростають і позбавляються від діатезу.

Діатез в грудному віці (дитяча стадія)

малюкової діатез починається з перших місяців життя і триває до двох років. Протікає він у вигляді мокнущего або сухого діатезу.

мокнуча форма діатезу проявляється сильним свербінням, набряклістю шкіри і висипом у вигляді підвищень або бульбашок, які потім лопаються і утворюють мокнучі ділянки, покриті корочками на обличчі, сідницях, верхніх і нижніх кінцівках. Іноді до всіх цих проявів приєднується інфекція і на шкірі з’являються гнійнички.

Суха форма діатезу характеризується сухістю шкіри, її почервонінням і набряком в окремих місцях. На шкірі висипає сверблячі, що височіє над шкірою висип, при розчісуванні утворюються кірочки і виразки.

Іноді суха і мокнуча форма поєднуються або одна форма переходить в іншу.

Діатез у віці з 2 до 10 років (дитяча стадія)

Починається дитяча стадія захворювання зазвичай у віці двох років і триває до 10-12 років. На шкірі в області природних складок з’являється щільна набряклість, почервоніння, дрібна сверблячі висип, лущення з великою кількістю лусочок. Часто такі осередки розташовані симетрично.

Діатез в підлітковому віці (підліткова або доросла стадія)

У більшості дітей явища діатезу проходять до 14-15 років. У решти ж дітей діатез переходить у доросле стадію і називається нейродермітом. У цьому випадку в період загострення на окремих ділянках шкіри з’являється сильний свербіж, шкіра стає сухою, більш товстою, з різко вираженим шкірним малюнком, з глибокими борознами. Таке явище називається ліхенізаціей і проявляється частіше на шиї, ліктьових і підколінних ямках, внутрішніх поверхнях стегон, промежини.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.