Діастолічний і систолічний тиск

Поговоримо трохи про властивості та показники нашого організму і про його серцево-судинній системі. Отже:

Діастолічний і систолічний тиск

Мова в нашій статті піде про артеріальний тиск. Відомо, що артеріальний тиск — це дуже важливий показник, який відображає коректність і ефективність роботи нашої кровоносної системи. Тиск крові — це обсяг крові, який перекачується за одиницю часу серцем, і опір судинного русла. Найбільше тиск крові спостерігають в момент виходу крові з лівого шлуночка серця. В артеріях тиск крові дещо менше. Потім відзначають ще більш низький тиск в капілярах. Ну а в венах, тиск найнижче на вході в праве передсердя. Таким чином, в різних частинах організму спостерігають різну ступінь тиску крові.

Тепер звернемося безпосередньо до самих термінів. У чому різниця між систолічним і діастолічним тиском?

Діастолічний тиск відзначається як нижня цифра. Вона показує значення тиску в момент розслаблення серцевого м’яза. Потрібно відзначити, що це мінімальний тиск в артеріях. Цей параметр говорить про силу опору периферичних судин. Амплітуда коливань тиску крові спадає в міру її просування по судинах. Необхідно відзначити важливий момент, що венозний і капілярний тиск мало залежить від фази серцевого циклу.

Систолічний тиск — це верхня цифра параметра. Показує рівень тиску, коли серцевий м’яз стискається і виштовхує кров в артерії. Систолічний тиск залежить від сили скорочення серця.

Норма кров’яного тиску здорової людини становить 120/80. Різниця між систолічним і диастатический тиском зазвичай складає 30/40. Ця різниця називається пульсовий тиск.

У багатьох людей може спостерігатися стійке підвищення величини артеріального тиску. Цей симптом називають артеріальною гіпертензією. Також спостерігають і зворотний процес, а саме стійке зниження величини артеріального тиску, тобто артеріальну гіпотензію. Ці симптоми можуть з’явиться тривожним знаком, тому що можуть привести до таких хвороб як гіпертонія і гіпотонія відповідно.

Необхідно знати, що люди старше п’ятдесяти років, які відчувають високу систолічний тиск, набагато більш беззахисні перед розвитком захворювань серцево-судинної системи. Тому в першу чергу слід звертати увагу на показник систолічного тиску, а не діастолічного.

Діастолічний і систолічний тиск повинен бути в нормі. Достеменно відомо, що будь-які відхилення від норми в будь-яку сторону можуть негативно позначитися на здоров’ї людини. При появі симптомів необхідно відразу звернутися до лікаря. Він допоможе вам впорається з цією кризою. Також відомо, що найбільш часто, гіпертонією або гіпотонією страждають люди похилого віку. За час життя будь-якої людини серце втомлюється, адже воно ніколи не зупиняється. Тому потрібно особливо уважно стежити за станом своєї серцево-судинної системи в цілому, ну і за загальним здоров’ям звичайно.

Пам’ятайте, що ваше здоров’я — це ваш головний ресурс в справі досягнення успіху і якості вашого життя. Проблеми зі здоров’ям потрібно вирішувати відразу. Ні в якому разі не слід відкладати їх у довгу шухляду. Зараз ви можете не відчувати болю, але ви напевно здогадуйтеся, що так не буде тривати вічно. Ми старіємо і наше тіло в’яне, тому потрібно зробити все, щоб зберегти своє здоров’я. Ніякі матеріальні цінності або гроші не заповнять запас життєвої енергії в нашому організмі.

Не забувайте про себе і дбайте про себе. Це також важливо, як і турбота про своїх близьких. Поставтеся до себе так, як ви цього заслуговуєте, і ви проживете довге і щасливе життя. Будьте здорові!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.