Діані-35 — не тільки контрацептив

В останні роки значно зросла кількість жінок, які віддають перевагу гормональної контрацепції як ефективного засобу запобігання настання небажаної вагітності. Діані-35 володіє не тільки контрацептивним ефектом, а й надає антиандрогенну дію на жіночий організм. Доведено ефективність застосування Діане-35 у лікуванні таких андрогензалежних захворювань у жінок як вугрової висип, легкі форми гірсутизму, андрогенетичному облисінні.

Активними речовинами препарату є ципротерону ацетат і етинілестрадіол. Діані-35 являє собою низькодозований монофазні пероральний контрацептив, який гальмує процес овуляції і сприяє зміні в’язкості слизу. Це в свою чергу не дає ендометрію підготуватися до імплантації яйцеклітини і небажана вагітність не наступає.

При підвищеному утворенні в жіночому організмі чоловічих статевих гормонів — андрогенів, а також при підвищеній чутливості до них, може виявлятися посилена діяльність сальних залоз, підвищений ріст волосся за чоловічим типом. Це тягне за собою такі косметичні проблеми як себорея, вугрі, гірсутизм. Застосування Діані-35 протягом декількох місяців призводить до зниження прояву андрогензалежних захворювань і значно покращує зовнішній вигляд жінки: зникає вугрі, надмірна жирність шкіри, волосся, зменшується ріст волосся на тілі. Антиандрогенное засіб ципротерону ацетат був створений лабораторією фармацевтичної фірми «Шерінг АГ». Його дія полягає в блокуванні рецепторів чоловічих статевих гормонів шляхом їх конкурентного зв’язування.

Крім контрацептивного ефекту Діані-35 надає позитивний вплив на жіноче здоров’я, роблячи больові відчуття під час менструації менш вираженими. Самі менструальні кровотечі стають коротшими і меншого обсягу, що знижує ризик розвитку анемії. За даними наукових досліджень підвищений рівень чоловічих статевих гормонів в крові жінки значно збільшують ризик розвитку раку матки, безпліддя, порушень діяльності серцево-судинної системи. Діані-35 успішно застосовується для лікування гормональних порушень, пов’язаних з підвищеним рівнем андрогенів.

Як і будь-який гормональний препарат, Діані-35 може призначатися тільки лікарем, після детального обстеження пацієнтки. Протипоказанням до застосування препарату є наявність таких патологічних станів або захворювань як тромбоз і пов’язані з ним хвороби; цукровий діабет із судинними ускладненнями; вагінальні кровотечі нез’ясованої етіології; ознаки інфаркту міокарда; доброякісні або злоякісні пухлини печінки; перенесені жовтяниця або тяжкі форми захворювання печінки; рак молочної залози чи статевих органів в анамнезі, вагітність і період годування груддю; алергія на будь-які компоненти препарату.

Також з обережністю Діані-35 призначають при мігрені; наявних нападах епілепсії; цукровому діабеті; підвищеному артеріальному тиску; запаленні вен; порушеннях серцевого ритму; ураженні клапанів серця; при високому рівні холестерину; значному зайвій вазі; палінні; порушенні згортання крові; при наявних випадках онкології у найближчих родичів; хлоазми.

Діані-35 випускається в упаковці містить 21 драже, кожне їх яких маркується по днях тижня, для більш зручного прийому. Перше драже приймають у перший день циклу (перший день менструації). Потрібно намагатися приймати препарат приблизно в один і той же час доби і запивати його невеликою кількістю води. Після 21 дня прийому Діані-35 робиться перерва протягом 7 днів, під час яких відбуваються менструальні кровотечі. По закінченні тижня необхідно почати прийом наступної упаковки препарату. При переході з іншого контрацептиву на Діані-35, прийом перше драже можливий на наступний день після того, як приймається остання таблетка поточної упаковки комбінованого перорального контрацептиву. Якщо ви сумніваєтеся або прийом попереднього контрацептива не був регулярним, то обов’язково проконсультуйтеся з лікарем-гінекологом.

Наталія Біатова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.