Діаліз — підтримує нормальну роботу організму

Нирки — це орган, завдання якого полягає в фільтрації крові. Діаліз — це процедура, яка може взяти на себе обов’язки нирки. Він стає необхідний, коли скупчення відходів в організмі призводить до суттєвого погіршення здоров’я пацієнта. Підвищення рівня відходів, як правило, відбувається повільно.

Щоб вирішити, чи є діаліз необхідним для конкретного пацієнта, перевіряють рівень різних хімічних речовин в крові. Два найважливіших з них — креатинін і азот сечовини крові. Підвищення рівня цих речовин в крові говорить про те, що нирки не можуть належним чином очищати кров від відходів. Функція печения також оцінюється за допомогою порівняння рівня креатиніну в сечі і крові. Якщо пацієнт відчуває сильне нездужання, скаржиться на проблеми з серцем, легенями, шлунком, якщо у нього порушена, здатність відчувати смак і / або знизилася чутливість ніг, діаліз може бути призначений незалежно від результатів аналізів.

Різновиди діалізу

Розрізняють два основних типи діалізу — гемодіаліз і перитонеальний діаліз.

У ході процедури гемодіалізу кров пацієнта проходить через спеціальний фільтр. Кров за спеціальною пластиковій трубці надходить у діалізатори, очищається, і вливається назад пацієнтові.

Як правило, на гемодіаліз необхідно ходити рази на тиждень, кожна процедура триває від 2,5 до 4,5 годин. Протягом цього часу медперсонал кілька разів вимірює у пацієнта тиск і налаштовує діалізатори, щоб переконатися в тому, що з організму пацієнта виводить необхідну кількість рідини.

Під час перитонеального діалізу в якості фільтра використовуються тканини організму пацієнта. Кишечник розташований в черевній порожнині, просторі між черевною стінкою і хребтів. У ході процедури в черевну порожнину вводять катетер, через який вливають спеціальний розчин, «омиває» кишечник. Стінки кишечника починають грати роль фільтра між цією рідина і кровотоков. За допомогою різних розчинів може вивести з організму надлишок як рідини, так і відходів.

Процедура зазвичай займає півгодини і її необхідно проходити чотири-п’ять разів на день.

Вибір типу діалізу для кожного пацієнта здійснюється з урахуванням способу життя, наявності інших захворювань, і інших чинників. Незалежно від типу діалізу пацієнту необхідно дотримуватися певної дієти, стежити за споживанням рідин, приймати вітаміни і інші препарати для контролю над кров’яним тиском, а також рівнем кальцію і фосфору в крові.

Для багатьох пацієнтів основною перевагою гемодіалізу виявляється те, що від них в ході цієї процедури практично нічого не потрібно — лікар чи медсестра самостійно налаштовують діалізатори та виконують інші необхідні дії. Істотним недоліком можна вважати те, що пацієнтові доводиться регулярно їздити в лікарню.

Гідністю перитонеального діалізу є більша гнучкість графіка процедур і можливість проводити їх в домашніх умовах. З іншого боку, перитонеальний діаліз необхідно проводити щодня, без винятків. Найбільшою проблемою, пов’язаною з перитонеальним діалізом, є висока ймовірність занести інфекцію. Однак перед початком лікування пацієнтів спеціаьно навчають користуватися пристроєм для діалізу, щоб звести такий ризик до мінімуму.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.