Діагностика молочниці у чоловіків — запорука успішного проведення терапії

загрузка...

За своєю природою молочницю або кандидоз слід віднести до групи інфекційних захворювань. Незважаючи на це, у великому відсотку випадків у чоловіків практично відсутня яскрава клінічна картина захворювання і, відповідно, будь-які скарги. Діагностика молочниці у чоловіків повинна включати не тільки оцінку наявності симптомів, але і проведення лабораторного мікробіологічного дослідження.

Як клінічно може проявляти себе молочниця у чоловіків

Якщо у чоловіка молочниця протікає, як гостра форма захворювання, то на перший план при постановці діагнозу виходять наступні клінічні симптоми:

 • свербіж та почервоніння (гіперемія) в області статевих органів зовні. Дані скарги можуть супроводжуватися інтенсивним сверблячкою, що створює чималий дискомфорт у повсякденному житті;
 • поява нальоту білого кольору на статевих органах чоловіка (безпосередньо область крайньої плоті і голівки статевого члена). Цей наліт покриває область статевих органів чоловіка у вигляді плівки, при спробі зняти яку утворюються рани і виразки. У деяких випадках у чоловіків можуть з’являтися на статевому члені висипання, що нагадують дрібну білу висип;
 • утруднення та болючість при статевому акті, поява синців і мікротріщин після закінчення статевого акту;
 • відчуття печіння і болю при акті сечовипускання.
 • При хронічному перебігу молочниці симптоми захворювання з’являються з різними інтервалами, при цьому провокуючим фактором для їх появи може стати вторинна інфекція або урогенітальна інфекція. Для чоловіків характерно, що грибкова інфекція перебігає у вигляді мікс-інфекції з іншими інфекційними захворюваннями. Це не тільки ускладнює проведення діагностики, але і вимагає в подальшому призначення комплексного курсу терапії.

  Лабораторні критерії діагностики

  Основоположним моментом в діагностиці кандидозу у чоловіків слід вважати об’єктивний огляд пацієнта, тобто клінічна картина. Додатковим методом є лабораторна діагностика. Необхідно враховувати, що грибкова флора відноситься за складом до нормальної мікрофлори. Для встановлення діагнозу молочниці важливий кількісний мікробіологічний аналіз, який дасть кількісну оцінку наявності грибів в організмі (визначення кількості колоній утворюючих одиниць або КУО). Виявлення грибів в організмі людини не говорить про наявність інфекційного захворювання, якщо їх рівень не перевищує допустимі межі норми. При значно перевищенні нормальних показників мова вже має йти про кандидозної ураженні. Необхідно провести не тільки просту мікроскопію мазків, а також бактеріологічний посів. Цей аналіз дає можливість визначити чутливість виявлених мікроорганізмів до призначуваних протигрибкових засобів. Кількісне визначення вмісту грибів слід проводити також після завершення основного курсу протигрибкову терапію для того, щоб вирішити питання про необхідність призначення повторного курсу лікування.

  Враховуючи можливість наявності змішаної інфекції, слід провести обстеження аналізу крові і виділень з уретри методом імуноферментного аналізу (ІФА) та ПЛР. Це найбільш сучасні методи діагностики, які дозволяють виявити в організмі наявність різних мікроорганізмів, у тому числі внутрішньоклітинних збудників захворювань, що мають статевий шлях передачі. Для діагностики тільки грибкової інфекції або молочниці у чоловіків дані методи не можна рекомендувати. Відсоток їх інформативності в даному випадку буде досить низьким.

  Марина Соловйова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.