Діабетична нефропатія: необхідно лікувати основне захворювання

Діабетична нефропатія — це прогресуюче ниркове захворювання, яке розвивається у людей, хворих на діабет. Перші симптоми діабетичної нефропатії можуть з’явитися лише через п’ять-десять років після того, як вона почала розвиватися. Її симптомами можуть бути поганий апетит, постійне відчуття втоми, загальне нездужання, головний біль, нудота, блювання, набряклість ніг.

Причини

Нирки складаються з сотень структурно-функціональних одиниць, які називаються нефронами. Ці структури фільтрують кров і допомагають виводити відходи з організму.

У хворих на діабет нефрони ущільнюються, і з часом на них утворюється рубцева тканина. В результаті цього нирки починають працювати гірше, і в сечу попадає білок (альбумін).

Чому це відбувається, незрозуміло передбачається, що поганий контроль над рівнем цукру в крові викликає пошкодження нирок. Імовірність розвитку діабетичної нефропатії підвищується, якщо у пацієнта підвищений кров’яний тиск. Ризик розвитку цього порушення ще вище у курців, а також у тих пацієнтів, у кого діабет першого типу був діагностований у віці до двадцяти років.

Діагностика

Пацієнти, хворі на діабет, повинні не рідше одного разу на рік робити аналізи для виявлення пошкодження нирок. Одним з основних індикаторів діабетичної нефропатії є підвищений рівень білка в сечі. Підвищений артеріальний тиск також може вказувати на пошкодження нирок. Крім того, роблять аналіз крові для визначення рівня гемоглобіну, фосфору, кальцію, калію та креатиніну.

Для підтвердження діагнозу може знадобитися біопсія нирки, проте часто в цьому немає необхідності.

Лікування

Основне завдання лікування діабетичної нефропатії — запобігання погіршення стану нирок. Одним з найбільш ефективних способів досягнення цієї мети є підтримка кров’яного тиск на рівні 130/80 або нижче.

Для зниження кров’яного тиску використовуються такі препарати, як інгібітори ангіотензин-перетворюючого ферменту (АПФ) та блокатори рецепторів ангіотензину.

Крім того, для уповільнення пошкодження нирок рекомендується:

 • Обмежити кількість уживаних у їжу жирів;
 • Прийом інсуліну та / або інших препаратів, які виписує лікар;
 • Використання елементарних правил для контролю над рівнем цукру в крові;
 • Регулярна перевірка і запис рівня цукру в крові.
 • Прогноз

  Діабетична нефропатія є однією з основних причин серйозних захворювань і смерті серед пацієнтів з діабетом. При діагностиці на ранніх стадіях її розвиток можна істотно сповільнити. Якщо лікування не вдалося розпочати під час, хвороба може призвести до необхідності діалізу або трансплантації нирки.

  Ускладненнями діабетичної нефропатії часто стають гіпертонії, хвороби серця і пошкодження очей.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.