Діабетична мастопатія: коли порушений гормональний баланс

Мастопатія або фіброзно-кістозна хвороба — дисгормональне (пов’язане з порушенням гормонального балансу) доброякісне захворювання молочних залоз, яке нерідко розвивається у хворих на діабет. Її основний симптом — утворення ущільнення в грудях та підвищення її чутливості.

У кого розвивається діабетична мастопатія

Діабетична мастопатія зустрічається досить рідко. У групі ризику — жінки передклімактеричного віку, хворі на діабет. Рідше діабетичну мастопатію діагностують у хворих діабетом чоловіків (але це не виключено). Перш за все, розвитку діабетичної мастопатії сприяє порушення балансу статевих гормонів, зниження або підвищення рівня гормонів щитовидної залози і пошкодження дрібних кровоносних судин. У деяких випадках виникнення діабетичної мастопатії сприяють захворювання щитовидної залози і печінки.

Причини

Точна причина діабетичної мастопатії невідома. Вперше це захворювання було описано лише в 1984 році. У медичному співтоваристві прийнято вважати, що діабетична мастопатія є результатом незворотного пошкодження тканини молочних залоз внаслідок постійно підвищеного рівня цукру в крові.

Симптоми

Основний симптом діабетичної мастопатії — тверде вузлове ущільнення в обох молочних залозах. При виявленні ущільнення в грудях слід якомога швидше звернутися до лікаря і пройти повне обстеження.

Діагностика

Для діагностики діабетичної мастопатії пацієнта направляють на мамографію, але якщо тканина молочної залози дуже щільна, це обстеження може не дати результату, тому пацієнта додатково направляють на ультразвукове обстеження.

Залежно від результатів обстеження можлива біопсія та дослідження рівня гормонів — естрогенів, прогестерону, пролактину.

Лікування

Мастопатія не представляє небезпеки для життя, але може негативно впливати на якість життя. Після того, як обстеження підтвердило, що новоутворення доброякісне, хворому призначають препарати для контролю рівня цукру в крові і профілактичний огляд протягом півроку. Хоча мастопатія не є передракових захворюванням, її вузлові форми можуть симулювати рак молочної залози. Видалення пухлини хірургічним шляхом виконується рідко, так як в цьому випадку не виключена можливість її повторного утворення. Жінки, особливо хворі на діабет, повинні регулярно проводити огляд грудей.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.