Діабетична кулінарія для дітей: правила складання раціону

Коли справа стосується цукрового діабету, деякі зміни в раціоні неминучі і абсолютно необхідні. Догодити дитині з їжею взагалі буває нелегко, а планування меню, відповідного одночасно і смаку дитини, і вимогам до раціону діабетика, може стати справжнім випробуванням. Якщо у вашої дитини діабет, ви, звичайно, знаєте, що харчування є ключовим інструментом над перебігом цього захворювання.

Є потрібно частіше

перше, експерти кажуть, що дитині, хворій на діабет, не потрібно дотримуватися стандартного триразового режиму харчування, а краще їсти частіше і невеликими порціями. Якщо, скажімо, у вашої дитини крім трьох основних прийомів їжі будуть ще три легких перекусу, підвищитися ймовірність того, що рівень цукру та інсуліну в його крові не буде сильно змінюватися. Щоб вам не доводилося постійно перебувати на кухні, готуйте їжу заздалегідь. Можете навіть розкласти порції по зручним контейнерам, щоб дитина завжди міг швидко поїсти.

Вуглеводи

Знаходяться в підставі харчової піраміди вуглеводи мають величезний вплив на рівень цукру в крові. Щоб контролювати рівень цукру, включайте в раціон дитини продукти, що містять багато складних вуглеводів. Намагайтеся, щоб він вживав вуглеводи як можна частіше.

Овочі та фрукти

Вони абсолютно необхідні хворому на діабет дитині. Додавайте один фрукт і один овоч до кожного його блюду, а якщо ваша дитина не любить їсти їх «просто так», готуйте такі закуски, як яблука в тісті, сир з брокколі та інші легкі страви з овочами та фруктами.

Солодощі без цукру

Діабет не повинен позбавляти вашу дитину солодких задоволень, які так любить більшість дітей. Але щоб тяга до солодкого не відбилася на здоров’я, кладіть у випічку замінники цукру або печіть булочки і пиріжки з фруктами, які самі по собі зроблять їх достатньо солодкими. Бажано, щоб у вас в будинку взагалі не було випічки, приготовленої з додаванням звичайного цукру. По-перше, так вам не доведеться зайвий раз випробовувати силу волі дитини, по-друге, така випічка корисніше і для здорових членів сім’ї.

Зміни в раціоні всієї родини

Можна готувати їжу для хворого на діабет дитину і для всіх інших окремо, а можна заощадити час і змінити раціон всієї родини. У дієті діабетика зазвичай мало цукрів і жирів, і багато таких корисних продуктів, як зернові, фрукти та овочі. Навіть якщо у інших членів вашої сім’ї немає гострої необхідності переходити на такі продукти, це їм точно не зашкодить, а швидше навіть позбавить від багатьох можливих проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.