Діабет і харчування — строго за планом

загрузка...

Харчування при діабеті — це, по суті, звичайне здорове харчування, тільки використовуване вже не для профілактики, а для лікування. В дійсності, таке харчування підходить кожній людині, яка дбає про власне здоров’я.

Завдання

Пацієнти, у яких діагностовано діабет чи преддіабетіческое стан, зазвичай отримують від лікаря рекомендації щодо того, як контролювати рівень цукру в крові за допомогою харчування.

Якщо людина споживає надмірну кількість калорій, жирів і вуглеводів, рівень цукру в крові неминуче підвищується. Це може призвести до інсулінорезистентності й діабету. Надалі за відсутності контролю над рівнями цукру і інсуліну в крові у пацієнта може розвинутися гіперглікемія, яка іноді призводить до серйозних хронічним ускладнень, таких як пошкодження нервової тканини, нирок і серця.

Ще одним завданням дієти при діабеті, крім контролю над рівнем цукру в крові, є схуднення і підтримання здорового ваги. У більшості хворих діабетом зменшення ваги навіть на кілька кілограмів значно стабілізує рівень цукру в крові і покращує загальне самопочуття.

Раціон при діабеті

У харчуванні хворого на діабет якість їжі значно важливіше її кількості. Основою дієти рекомендується зробити наступні продукти:

 • Корисні вуглеводи, якими багаті фрукти, овочі, цільнозернові, бобові та молочні продукти з низьким вмістом жиру.
 • Продукти, багаті харчовими волокнами. Харчові волокна знижують ризик серцевих захворювань і допомагають контролювати рівень цукру в крові. Овочі, фрукти, висівки, бобові містять особливо багато харчових волокон.
 • Риба. При діабеті рекомендується їсти рибу, щонайменше, двічі на тиждень — вона може стати прекрасною заміною жирному м’ясу. Наприклад, тріска, тунець і палтус містять набагато менше насичених жирів і холестерину, ніж м’ясо тварин і птиці. Лосось, скумбрія та оселедець багаті жирними кислотами омега-3, які знижують рівень тригліцеридів у крові. Однак уникайте смаженої риби; краще за все запікати її в фользі або готувати на грилі.
 • Корисні жири. Продукти, що містять мононенасичені і поліненасичені жири — такі, як авокадо, мигдаль, пекан, волоські горіхи, оливки і ріпак, оливкова і арахісове масла — сприяють зниженню рівня холестерину. Однак споживати їх слід помірно, оскільки, як і всі жирні продукти, вони відрізняються високим вмістом калорій.
 • Яких продуктів варто уникати

 • Насичені жири. Їх особливо багато в жирних молочних продуктах та ковбасних виробах. При діабеті не більше 7% добової норми споживання калорій має припадати на насичені жири.
 • Транс-жири, які містяться у випічці (точніше, в маргарині, використовуваному для її приготування) і різних калорійних, жирних закусках (наприклад, в картопляних чіпсах) слід зовсім виключити з раціону.
 • Холестерин. Джерелами холестерину є жирні молочні продукти, яєчні жовтки, молюски, печінка. Рекомендується вживати не більше 200 мг холестерину в день.
 • Натрій. При діабеті слід обмежити споживання натрію до 2 000 мг на день, або менше.
 • Слідування певними правилами харчування при діабеті є одним з кращих способів контролю над рівнем цукру в крові й запобігання різних ускладнень діабету. Щоб не допустити погіршення, пацієнту необхідно дотримуватися такого плану харчування протягом усього життя.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.