Деякі факти про пізніх абортах

Нормальна вагітність триває сорок тижнів. Іноді тіло з якихось причин передчасно відторгає плід — це називається мимовільним абортом, або викиднем. Медичний аборт роблять за бажанням жінки або через серйозні проблеми зі здоров’ям матері або плода.

Аборт — це медична процедура, результатом якої стає штучне переривання вагітності і смерть плода. Як правило, якщо аборт робить лікар, що має необхідні навички і обладнання, операція проходить без серйозних ускладнень, за винятком пізніх абортів, вироблених в третьому триместрі вагітності.

Аборт на ранньому терміні вагітності набагато менш небезпечний і складний і робиться швидше, ніж пізній аборт. Для останнього застосовуються особливі методи, і він може становити серйозну небезпеку для здоров’я жінки. До 21 тижня вагітності роблять медикаментозний, вакуумний і хірургічний аборти. Після 21 тижнів аборт роблять двома основними способами. Перший називається розширення і витяг: спочатку лікарі розширюють шийку матки, потім викликають пологи і за допомогою спеціальних інструментів витягують плід з матки. Інший спосіб — так званий соляної аборт: з матки відкачують деяку кількість навколоплідної рідини і закачують стільки ж соляного розчину. На останньому етапі такого аборту жінка народжує мертвий плід.

Можливі наслідки для фізичного здоров’я

Лікарі, які роблять аборт, вживають всіх необхідних заходів безпеки і ускладнення трапляються рідко. Однак аборт, особливо на пізніх термінах, все одно пов’язаний з ризиком для здоров’я жінки. Ось лише деякі з його можливих наслідків: сильні кровотечі, інфекції, неповне вилучення плоду, ушкодження внутрішніх органів, в тому числі матки і шийки матки. Серед віддалених наслідків аборту можуть бути ускладнення під час наступних вагітностей та непліддя.

Можливі наслідки для психологічного здоров’я

Незалежно від того, робить жінка аборт за своїм вибором чи ні, за ним часто слідує період пригніченості, підвищеної тривожності і посиленого почуття провини. У деяких жінок може початися депресія, тому після операції слід уважно стежити за своїм станом. Жінки, що перенесли аборт на пізніх термінах, ще більше схильні до депресії — після такої операції багато відчувають себе такими ж спустошеними, як після викидня.

Законність

До дванадцяти тижнів вагітності жінка має право сама вирішити перервати вагітність. Для аборту на більш пізніх термінах повинні бути причини медичного чи соціального характеру. У першому випадку рішення про допустимість аборту приймає лікар, у другому — спеціальна комісія.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.