Дев’ятнадцятого тиждень вагітності: ваш малюк любить вас

В це може бути важко повірити, але ви вагітні вже дев’ятнадцять тижнів. Ви і ваш партнер за цей час пройшли через багато що: звикання до думки про те, що ви станете батьками, повідомлення про це членам сім’ї, друзям і колегам, зміна планів на майбутні місяці і, можливо, значні зміни в кар’єрні плани. Якщо ви вже знаєте стать дитини, ви, напевно, вже почали думати над його або її ім’ям. Якщо ви хочете, щоб підлога залишився сюрпризом, ніщо не заважає придумати ім’я для хлопчика і для дівчинки.

Що відбувається з тілом майбутньої мами

На 19-ому тижні вагітності стає виразно помітний зростаючий живіт (хоча у когось це відбувається трохи раніше чи трохи пізніше). Кожна жінка і кожна вагітність є різними, тому не варто турбуватися, якщо у вас живіт з’явився трохи раніше чи пізніше, ніж у ваших друзів. Незважаючи на те, що вже йде другий триместр, майбутні мами на цьому терміні ще не відчувають значного навантаження на організм, пов’язаної з вагітністю. Навпаки, у другому триместрі зазвичай припиняються напади нудоти, і жінка відчуває полегшення.

У деяких майбутніх матусь на цьому терміні істотно підвищується сексуальність; це прекрасно, але слід враховувати, що лібідо партнера могло залишитися незмінним. Деякі чоловіки бояться, що під час статевого акту вони можуть завдати шкоди дитині. При необхідності поясніть йому, що секс не може зашкодити дитині; можна взяти його з собою на прийом до лікаря, щоб доктор переконав майбутнього тата не турбуватися. Інших же, навпаки, збуджує змінилося тіло партнерки. І те, і інше, є нормальним і не слід тиснути на чоловіка, якщо він не поділяє вашого зрослого сексуального апетиту.

Хоча другий триместр є, ймовірно, самим простим періодом вагітності, він не проходить зовсім без симптомів. До 19-му тижні вагітності апетит може помітно посилитися, і вживання в їжу зайвих калорій нерідко викликає сильну печію. Однак печія не повинна бути причиною для того, щоб відмовлятися від необхідних поживних речовин і калорій. Замість традиційних трьох прийомів їжі, спробуйте їсти чотири або п’ять разів на день, невеликими порціями. При такому режимі харчування ваш шлунок ніколи не буде ні надто порожнім, ні занадто повним.

На цьому терміні ви можете час від часу відчувати легке запаморочення. Щоб уникнути цього, потрібно по можливості повільно міняти положення тіла, особливо коли ви встаєте. Крім того, 19-й тиждень вагітності може принести вам новий симптом — судоми ніг. Це поширена проблема, яка особливо часто і сильно проявляється по ночах. Щоб уникнути цього, пийте більше рідини — часто причиною судом стає дегідратація.

У вас вже з’явилися розтяжки? Якщо ні, можливо, ви одна з щасливиць, які ніколи не стикаються у цією проблемою. У дев’яноста відсотків вагітних жінок на шкірі з’являються розтяжки різного ступеня вираженості. Втім, якщо вони не з’явилися до 19-му тижні вагітності, радіти ще рано. У деяких жінок їх немає аж до останніх декількох тижнів, а потім вони раптово з’являються.

Для зволоження шкіри під час вагітності рекомендується використовувати масло какао або спеціальні зволожуючі засоби. На жаль, це не запобіжить появі розтяжок, але допоможе впоратися з сверблячкою, який виникає через сухість шкіри.

Що відбувається з дитиною

На 19-ому тижні вагітності тіло дитини стає все більш пропорційним. Він важить близько 255 г, а довжина його тіла становить приблизно 15 см. На його голові починають рости волосся. Шкіра дитини стає все менш прозорою. На цьому терміні багато майбутніх мам вже відчувають рухи малюка в животі; ті, для кого це не перша вагітність, почали відчувати їх дещо раніше.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.