Детумесценція: це буває потім

Практично всі люди знають, що таке ерекція або порушення статевого члена . Але мало хто в курсі терміна «детумесценция». Вважається, що без ерекції не може бути нормального статевого акту. Це твердження безперечно, але немаловажне значення в сексуальному контакті має і детумесценция. Різні захворювання у чоловіків призводять не тільки до еректильної дисфункції (імпотенції), але і до патологічної детумесценціі або її відсутності.

Детумесценція

Детумесценція (від латинського слова detumesco — припинення набухання) — це припинення або спад ерекції після еякуляції та оргазму. У чоловіків через певний проміжок часу, який триває від декількох секунд до декількох хвилин, після оргазму і сім’явиверження статевий член розм’якшується, спадає його напруга, він втрачає пружність, що робить неможливим продовження статевого акту. Частина чоловіків, в основному молодих, які знаходяться в еротичній і сексуально збудливою обстановці, детумесценция може наступити набагато пізніше (через 10-20 і більше хвилин), що робить можливим повторний статевий акт. На відміну від чоловіків, у жінок детумесценция настає пізніше. У разі досягнення оргазму через 10-20 хвилин, а при його відсутності через 30-60 хвилин. Патологічна детумесценция — це передчасний спад статевого збудження, який може відбутися під час будь-якої фази статевого контакту в результаті виникнення будь-яких перешкод нормального перебігу статевого акту (коитуса).

Механізм виникнення ерекції

Чоловічий статевий член складається з двох печеристих, або еректильних тіл, які являють собою два циліндри, розташованих із зовнішнього боку. Під печеристими тілами знаходиться губчасте тіло, що переходить в головку статевого члена. Кровопостачання статевого члена добре розвинене, що грає роль в настанні ерекції. Пещеристие і губчатий тіла мають власні артерії, які доставляють кров до пеніса, і вени, по яких відбувається відтік крові. Відня починаються в центральних ділянках кавернозних тіл, які містяться в тілі статевого члена. Таким чином, пеніс за своєю будовою нагадує губку. Завдяки такому пристрою кровопостачання члена кров у печеристих тілах може затримуватися, що призводить до їх ущільненню під час ерекції.

Розслаблення гладком’язової мускулатури стінок артеріол і кавернозних тіл відбувається під дією нервових імпульсів, що надходять з боку периферичної (вегетативної) нервової системи під час сексуального збудження. В результаті цього артеріальний русло статевого члена розширюється і підвищується Внутрішньокавернозно тиск (за рахунок розширення артерій, що несуть кров до запалих і губчастому тілам і звуження вен, що здійснюють відтік крові). Збільшення об’єму крові в кавернах викликає здавлення венозного сплетення, що порушує венозний відтік. Це є судинним фактором ерекції (напружений і твердий статевий член). Підтримання ерекції здійснюється скупченням крові в кавернах і їх напругою. Всі інші тканини пеніса, крім шкіри, не отримують достатнього кровопостачання (ішемізіруются). Це загрожує виникненням певних проблем під час тривалих статевих актів.

Також в процесі ерекції грає роль напруга м’язів промежини, що викликає додаткове здавлення підстави статевого члена.

Механізм детумесценціі

Детумесценція прямо протилежна ерекції. Детумесценція настає внаслідок сім’явипорскування і припинення сексуальної стимуляції чи статевого контакту. Початок детумесценціі пов’язано з активацією сплетень нервових волокон, після чого в кавернозні тіла виділяються нейромедіатори, такі як: норадреналін, нейропептид У і ендотелії. Нейромедіатори знову викликають спазм гладком’язових мускулатури кавернозних тіл та артеріол, що обумовлює процеси, які протилежні ерекції.

Відтік крові з пеніса відбувається значно інтенсивніше, ніж приплив (ерекція). Відбувається усунення надлишкової крові, падіння внутрішньокавернозного тиску і зникає набряк еректильних тканин. Артеріоли і капіляри повертаються в свій вихідний стан і приймають вигляд спіралей і штопорів. Процес детумесценціі відбувається в два етапи. Протягом першого етапу статевий член скорочується приблизно в половину від своїх розмірів під час збудження. Через кілька хвилин (часовий проміжок залежить від індивідуальних особливостей чоловіки) пеніс приходить в стан повного розслаблення.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.