Детралекс — протипоказання: можлива алергічна реакція

загрузка...

Детралекс є препаратом рослинного походження, він добре переноситься хворими. І все ж навіть для такого препарату є свої показання та протипоказання. Врахувати всі нюанси призначення Детралекса тому чи іншому хворому може тільки лікуючий лікар.

Чим корисні біофлавоноїди і зокрема діючі речовини препарату Детралекс

Біофлавоноїди — це сполуки рослинного походження, що володіють високою біологічною активністю, які беруть активну участь в процесі обміну речовин. Майже всі вони погано розчиняються у воді, що є перешкодою для всмоктування в шлунково-кишковому тракті. Але фармацевтична промисловість навчилася долати цю перешкоду. Для цього шляхом спеціальної обробки зменшують розміри частинок біофлавоноїдів (мікронізіруют) — це підвищує сумарну площу їх контакту зі слизовою оболонкою шлунково-кишкового тракту, що збільшує всмоктуваність речовини.

Саме мікронізація є відмінною рисою лікарського препарату Детралекс, до складу якого входять мікронізовані фракції біофлавоноїдів діосміну (90%) і гесперидину (10%). Завдяки такій обробці лікувальна концентрація Детралекса в крові досягається вже через чотири години після прийому.

Результатом дії Детралекса є збільшення тонусу вен і позитивний вплив на лімфовідтікання. Крім того, він здатний зменшувати запальний процес (шляхом придушення вироблення простагландинів — основних біологічно активних речовин запального процесу) і пригнічувати здатність клітин крові до аутоімунних процесів (до вироблення антитіл по відношенню до власних тканин).

Всі ці властивості дозволили широко застосовувати детралекс при лікуванні хронічної венозної недостатності, яка характеризується подовженням і розширенням вен із застоєм в них венозної крові. Детралекс зміцнює також стінки вен, сприяє розширенню лімфатичних судин і відтоку лімфи з вогнища застою, покращує капілярний кровообіг. Детралекс володіє і антиоксидантну дію, так як запобігає виникненню в організмі вільних радикалів (вони руйнують клітини, що призводить до пошкоджень стінок судин).

Ангіопротектори (лікарський препарат, що поліпшує роботу кровоносних судин) детралекс приймають при лікуванні захворювань, при яких відбувається порушення проникності кровоносних судин, погіршується капілярний кровообіг і з’являється застій крові у венах і лімфи в лімфатичних судинах.

Чи можуть виникати побічні ефекти при прийомі Детралекса

Прийом Детралекс, навіть тривалий і у високих дозах зазвичай легко переноситься хворими. Але у деяких людей виникають невеликі побічні ефекти, які, як правило, не вимагають відміни препарату. Найчастіше побічні ефекти виникають з боку шлунково-кишкового тракту, це нудота, блювання (рідко), пронос, болі в животі. Зазвичай через два — три тижні прийому ці неприємні відчуття проходять самостійно.

Дуже рідко побічні ефекти виникають з боку центральної нервової системи у вигляді запаморочення, головного болю та загального нездужання. Ці явища також проходять самостійно через декілька днів після початку прийому препарату. Але в період появи таких порушень краще утриматися від водіння транспорту і виконання робіт, що потребують чіткої координації рухів і швидкості реакції. Після того, як організм адаптується до препарату, можна буде водити автомобіль — в офіційній інструкції для водіння автотранспорту протипоказань немає.

Прийом Детралекса слід перервати тільки в тому випадку, якщо з’явилися які-небудь алергії на його введення, наприклад, різноманітний висип на шкірі (потрібно звернутися до лікаря, щоб уточнити її походження). Кропив’янка — швидко з’являються і зникаюь крупнопятнистая або папульозна (з підвищеннями на шкірі) висип, схильна до злиття у великі конгломерати. Вона є небезпечною алергічною реакцією, так як може переходити в набряк Квінке, захоплюючий область гортані та голосових зв’язок і перешкоджати проходженню повітря в легені. При появі кропив’янки та захриплості голосу на фоні прийому Детралекса потрібно викликати швидку допомогу.

Кому не можна приймати детралекс або приймати його з обережністю

Детралекс не можна приймати при індивідуальній непереносимості його компонентів. Крім того, детралекс не можна приймати під час годування дитини грудьми — клінічні дослідження на цьому контингенті хворих не проводилися, тому ризикувати не варто, так як невідомо, чи виділяється детралекс з грудним молоком.

З обережністю рекомендується приймати детралекс і при вагітності, так як клінічні дослідження препарату не проводилися і на вагітних. Але достовірні лабораторні дослідження і клінічний досвід застосування Детралекса у вагітних жінок (строго за показаннями та за призначенням лікаря!) Яких негативних впливів на плід не виявили.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.