Детралекс при вагітності: тільки за призначенням лікаря

загрузка...

При вагітності жодні ліки без призначення лікаря приймати не можна, особливо в перші 12 тижнів. Ідеально взагалі не приймати ніяких ліків у цей період, але так, на жаль, виходить далеко не завжди. Іноді й під час вагітності без ліків не обійтися.

Що відбувається з венами під час вагітності

Під час вагітності змінюється гормональний фон. Основним жіночим статевим гормоном в цей період є прогестерон, який пригнічує тонус гладкої мускулатури. Гладка мускулатура — це м’язи внутрішніх органів і стінок кровоносних судин. Придушення тонусу гладкої мускулатури необхідно під час вагітності для того, щоб попередити скорочення матки. Якщо такі скорочення не придушувати, то може відбутися самовільний викидень, тобто невиношування вагітності.

Але прогестерон пригнічує скорочення не тільки мускулатури матки, але і всіх інших гладких м’язів. Від цього страждає шлунково-кишковий тракт — порушення рухової активності кишечника призводить до постійних запорів, здуття живота, що сприяє формуванню геморою у вагітних. При наростанні тиску з боку матки збільшуються і гемороїдальні вузли. Можливо і їх обмеження, яке називається гострим гемороєм. Це небезпечний стан для вагітної жінки, так як можлива кровотеча і приєднання інфекції. Небезпека кровотечі багаторазово збільшується під час пологів, коли починаються перейми і особливо потуги.

Таке ж негативний вплив прогестерон робить і на гладку мускулатуру стінок вен. Відня розслабляються, подовжуються і розширюються від скопилася в них крові. В результаті наростають набряки нижніх кінцівок, вагітній жінці стає важко ходити. Але найголовніша небезпека в тому, що застій крові у венах призводить до утворення тромбів і запаленню стінок вен (тромбофлебіту), що дуже небезпечно під час вагітності.

Лікування венозної недостатності може бути хірургічним, ін’єкційні-склерозірующім (з введенням речовин, що сприяють запустеванію вен) і консервативним. Перші два методи при вагітності зазвичай не застосовуються. Залишається консервативне лікування, під час якого жінці призначається медикаментозне лікування.

Чи можна застосовувати детралекс під час вагітності

Фірма-виробник Детралекса «Лабораторія Серв’є» (Франція) в інструкції вказує, що детралекс пройшов тільки лабораторні випробування на тварин, в процесі яких не було виявлено будь-якого негативного впливу на плід. Клінічних досліджень на вагітних жінках не проводилось. Тому абсолютна нешкідливість Детралекса для вагітних жінок є недоведеною.

Тим не менш, детралекс застосовується під час вагітності, більш того, є досить великий досвід його застосування у вагітних жінок. Але при призначенні цього препарату акушер-гінеколог або терапевт жіночої консультації повинен зважити всі плюси і мінуси такого призначення. Для лікарських препаратів, що призначаються вагітним жінкам, існує навіть спеціальна формулювання: призначення показано в тому випадку, якщо передбачувана користь для організму жінки перевищує можливий ризик для організму плоду.

Детралекс є рослинним препаратом, але це досить ефективний препарат, і не завжди можна розрахувати, як саме він подіє під час вагітності. Але іноді ризик розвитку кровотечі та інфекції в області заднього проходу настільки великий, що детралекс призначають, і до цих пір не було ніяких ускладнень з боку матері та плоду при його прийомі.

Призначають його і при хронічної венозної недостатності з загрозою формування тромбів — це стан саме по собі небезпечно для жінки і дитини і тому призначення Детралекса цілком виправдане.

Під впливом Детралекса поліпшується тонус вен, зміцнюються їхні стінки, поліпшується циркуляція крові по дрібних кровоносних судинах — капілярах. Все це сприяє зменшенню проявів венозної недостатності. Зовсім вона, звичайно ж, пройде тільки після пологів, але курс лікування Детралексом значно знизить можливість ускладнень.

Як приймають детралекс під час вагітності

Найголовніше — це приймати детралекс суворо за призначенням лікаря. Кількість таблеток і тривалість курсу під час вагітності може призначатися тільки лікарем. Вагітна жінка не може собі дозволити приймати детралекс самостійно.

Безумовно, детралекс не можна приймати при індивідуальній непереносимості його компонентів. Не можна також вживати детралекс після пологів, якщо дитину відразу ж прикладають до грудей — цього не можна робити через відсутність даних про виділення Детралекса з грудним молоком.

Детралекс — це лікарський препарат рослинного походження, але при вагітності навіть такі препарати приймати самостійно не можна.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.