Детралекс — інструкція: вся справа в біофлавноідах

загрузка...

Біль, відчуття тяжкості в ногах, судоми в литкових м’язах — всі ці ознаки говорять про хронічної венозної недостатності, тобто про зниження тонусу стінок вен і порушенні роботи венозних клапанів. Таким хворим можуть допомогти лікарські препарати на рослинній основі — біофлавоноїди.

Хронічна венозна недостатність та біофлавоноїди

Кров у венах тече у напрямку від периферії до серця, і якщо тонус стінок вен нормальний, то вся вона надходить у серце для того, щоб звідти потрапити в легені, віддати вуглекислий газ і «зарядитися» киснем. При хронічної венозної недостатності знижується тонус вен, порушується робота клапанів вен, які протистоять зворотному току крові, кров застоюється в нижніх кінцівках, вени розширюються і на шкірі з’являються сині гілочки вен. Все це призводить до того, що кров робиться більш в’язкою, в ній утворюються тромби, виникає запалення стінок вен (тромбофлебіт), вени закупорюються тромбами, порушується обмін речовин в м’яких тканинах нижніх кінцівок і з’являються трофічні виразки. При цьому поступово й неухильно знижується переносимість фізичних навантажень, тобто хворі не можуть довго стояти і ходити. Найчастіше таким захворюванням хворіють жінки.

Збільшити венозний відтік, прибрати застійні явища у венах, поліпшити тонус стінок вен можуть допомогти лікарські препарати, що містять натуральні рослинні речовини — біофлавоноїди. Біофлавоноїди містяться в рослинах, багато з них є пігментами, що додають забарвлення квітам і плодам рослин, але є й безбарвні біофлавоноїди. Крім зміцнення стінок капілярів біофлавоноїди володіють і протизапальною дією.

Механізм дії Детралекса

До складу Детралекса входять два біофлавоноїду — діосмін і гесперидин. Діосмін отримують з рослин сімейства рутових шляхом екстракції та спеціальної хімічної очистки. До складу однієї таблетки Детралекса входить мікронізована флаваноідная фракція, що складається з діосміну (90%) і гесперидину (10%).

Діосмін покращує кровообіг у венах, зміцнює і тонізує їх стінки, сприяє зменшенню набряків, стимулює лімфообіг. Але діосмін погано всмоктується в шлунково-кишковому тракті, тому дія препаратів, що містять діосмін, наростає повільно і багато в чому залежить від прийнятої дози і тривалості прийому. Для поліпшення всмоктування діосміну застосовуються різноманітні технологічні прийоми, наприклад, ультразвукову мікронізація.

Інший компонент Детралекса — гесперидин отримують з цитрусових. Він також зміцнює і тонізує стінки вен. Крім того, гесперидин володіє антигістамінними властивостями, тобто знижує алергічний настрій і діє як естрогеноподібну речовина (тобто подібно жіночих статевих гормонів естрогенів). Гесперидин володіє також властивістю захищати інші біофлавоноїди (в даному випадку діосмін) від токсичного впливу вільних радикалів. У комплексі діосмін і гесперидин підсилюють дію один одного і роблять позитивний вплив на кровообіг у венах і лімфообіг нижніх кінцівок, зменшуючи запальні процеси і знижуючи крихкість стінок вен.

Показання та протипоказання для призначення Детралекса

Показаннями для застосування Детралекса є ознаки хронічної венозної недостатності: тяжкість і ранкова втома в ногах, болі і судоми в литкових м’язах, особливо, вночі, трофічні виразки на тлі варикозного розширення вен. Приймають детралекс по таблетці двічі на день (в обід і ввечері) під час їжі. При необхідності лікар може призначити меншу або більшу дозу препарату.

Ще одним показанням для застосування Детралекса є гострий геморой, ознаками якого є сильні болі, особливо під час дефекації; часто гострий геморой супроводжується кровотечею. При появі ознак гострого геморою детралекс призначають за наступною схемою: перші чотири дні — по 3 таблетки 2 рази на день; наступні три дні — по 2 таблетки 2 рази на день.

Під час прийому Детралекса потрібно уникати тривалого перебування на сонці.

Протипоказаний детралекс при індивідуальній непереносимості компонентів препарату та при годуванні дитини грудьми — відсутні дані про виділення Детралекса з жіночим молоком.

Вагітність не є прямим протипоказанням для застосування Детралекс, оскільки лабораторні дослідження на тваринах не виявили шкідливого впливу Детралекса на плід. Не було також будь-яких повідомлень про несприятливу дію Детралекса під час вагітності у жінок. Але оскільки клінічні дослідження на вагітних жінках не проводилися, препарат рекомендується застосовувати при вагітності тільки в тому випадку, коли користь для вагітної жінки перевищить ризик прийому цього препарату для плода.

Побічні ефекти, що можуть виникнути при прийомі Детралекса

При прийомі Детралекса рідко виникають побічні ефекти, тим не менш, вони все ж можуть бути:

 • з боку нервової системи — запаморочення, головний біль;
 • з боку органів травлення — нудота, блювання, пронос;
 • алергічні реакції — кропив’янка, свербіж.
 • Детралекс не впливає на швидкість психомоторних реакцій і координацію рухів, тому під час лікування цим препаратом можна водити автомобіль і виконувати інші аналогічні роботи.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.