Детокс-дієта — а чи варто очищати організм?

загрузка...

Детокс-дієта дозволяє не тільки швидко позбутися від зайвих кілограмів, але і поліпшити стан здоров’я. Вона також допомагає підтримувати нормальну вагу, так як Детоксифікація організму сприяє виробленню здорових харчових звичок. Основним продуктом детокс-дієти є свіжі фрукти і овочі — їх їдять у звичайному вигляді, або роблять з них соки.

Взагалі, існує багато варіацій детокс-дієти. Найпоширеніший і строгий варіант дієти передбачає вживання в їжу тільки овочів і фруктів, і соків з них протягом кілька днів. Як правило, така дієта триває не більше п’яти днів. Інші варіанти детокс-дієти дозволяють вживання в їжу, крім овочів і фруктів, кисло-молочних продуктів і, іноді, цільнозернових.

Детокс-дієта для кращого контролю над апетитом

Під час детокс дієти по ранках, замість кави та інших кофеінізірованних напоїв, рекомендується пити трав’яні чаї. Одна з найбільших труднощів, з якою стикаються ті, хто пробує дотримуватися детокс-дієти, полягає в необхідності відмовитися від споживання речовин, від яких людина в тій чи іншій мірі залежимо — зокрема, від кофеїну та цукру. Без цього, однак, неможлива Детоксифікація.

Часті прийоми їжі невеликими порціями допомагають контролювати апетит — якщо ретельно дотримуватись рекомендацій, ви не відчуєте сильного голоду. Потрібно віддавати собі звіт в тому, що відчуття, яке людина нерідко приймає за голод, насправді може бути тягою до певних продуктів, які детокс-дієтою заборонені (це, перш за все, різні солодкі і солоні калорійні закуски, смажена і рафінована їжа) . Детокс-дієта допомагає подолати залежність від певних продуктів і почати харчуватися здоровою їжею, яка дійсно необхідна організму.

Найважливіше в детокс-дієти

Потрібно слухати свій організм. Якщо ви не голодні — не їжте. Якщо ви голодні — з’їжте щось із того, що дозволяє дієта, попередньо випивши склянку води або свіжовичавленого соку. Рідина послабить відчуття голоду і дозволить більш виважено підійти до вибору продуктів харчування.

Слухати свій організм — це значить розуміти, що йому потрібно, а не чого ви просто хочете. Ще перед початком детокс-дієти треба налаштуватися на таку внутрішню роботу — тоді дієта дасть найкращі результати. Приготуйтеся думати про їжу в перспективі — тобто, вибираючи, що з’їсти, думайте, що той чи інший продукт може вам дати. Наприклад, шоколадний батончик зараз подарує вам задоволення, але в перспективі дасть вам зайвий жир. У той же час яблуко також подарує задоволення, а в перспективі, крім того, тонку талію, здорову шкіру і мінімум візитів до лікарів.

Таким чином, детокс-дієту слід розглядати як підготовчий етап перед переходом на здорове харчування. Якщо після закінчення дієти ви збираєтеся повернутися до калорійної, жирної їжі, детокс-дієта не принесе вам великої користі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.