Десятий тиждень вагітності: малюк росте

На десятому тижні вагітності живіт вже може стати трохи помітним — особливо у тих, для кого це не перша вагітність. Поговоріть з фахівцем про те, які фізичні навантаження вам потрібні, щоб підтримувати хорошу форму на протяг вагітності і не нашкодити маляті.

Втома і нудота

Те, що ви втомлюєтеся все швидше і все сильніше, обумовлено декількома факторами. Прогестерон, який під час вагітності виробляється в дуже великих кількостях, у деяких жінок викликає оніміння м’язів — не дуже сильне, але достатня для того, щоб звичні навантаження давалися значно важче. Крім того, організм на десятому тижні вагітності тільки починає пристосовуватися до зростаючого об’єму крові; навантаження на серце при цьому збільшується, що позначається на загальному самопочутті жінки. Намагайтеся якомога більше відпочивати і трохи зменшіть фізичні навантаження.

Нудота особливо часто спостерігається на ранніх термінах вагітності, і не тільки вранці. Якщо вас починає нудити під час тренувань, намагайтеся займатися менш інтенсивно. Слідкуйте за реакцією свого організму на різні продукти харчування і по можливості виключайте ті, що шлунок сприймає погано. Крім того, пам’ятайте, що після закінчення першого триместру у багатьох жінок нудота проходить.

Очі стають більш сухими, а повіки — припухлими. Це пов’язано із застоєм рідини в організмі. Якщо це вас турбує або якщо у вас значно погіршується зір, зверніться за порадою до лікаря.

Розслаблення зв’язок

На десятому тижні вагітності організм вже готуватися до майбутніх пологів. Виробляється спеціальний гормон релаксин, який розслаблює зв’язки та інші тканини організму. Таким чином, вони будуть відносно легко розтягуватися у міру зростання дитини і під час пологів.

Хворобливість грудей

У перші тижні вагітності груди стає особливо чутливою до будь-яких дотиків. Щоб зменшити дискомфорт, носіть зручний підтримуючий бюстгальтер.

Запор — ще одна ознака вагітності на ранніх термінах. Іноді він зберігається протягом всієї вагітності. Прогестерон не тільки розслабляє тканини організму, готуючи їх до розвитку вагітності та пологах, але і уповільнює обмінні процеси в організмі. Це необхідно для того, що з їжі абсорбувалося якомога більше корисних речовин. Побічною дією цих змін є запор. Щоб справитися з ним, їжте більше клітковини і пийте не менше 1.5 л води в день. Якщо це не допоможе, попросіть лікаря виписати вам м’які проносні.

Майбутня дитина

На десятому тижні вже ясно, які клітини стануть шкірою, які — кістками, і так далі. Вже формуються м’язи і пальці на руках і ногах. Мозок росте дуже швидко — кожну хвилину утворюється 250000 нових нейронів. В організмі майбутньої дитини вже почав вироблятися тестостерон. Плід вже менше схожий на ембріон, і більше — на маленьку людину. «Хвіст» ембріона до десятому тижні повністю зник. Довжина його тіла зараз складає приблизно 2.5-3 см, вага — близько 3 г — не більше виноградини.

Візит до лікаря

На початку вагітності лікар вивчає анамнез майбутньої мами. Йому необхідно знати, якими протизаплідними засобами ви користувалися, чи були у вас алергічні реакції (особливо на лікарські препарати і їжу), а також вагітності, викидні та аборти. Повідомте йому, якщо у когось у вашій родині є важкі захворювання (наприклад, рак) та / або генетичні порушення.

Крім цього, лікар обов’язково зробить аналіз сечі, крові та мазка Папаніколау. Вимірюється рівень хоріонічного гонадотропіну людини (так званого гормону вагітності), гемоглобіну, визначається група крові та резус-фактор. Також роблять аналіз крові на ВІЛ, гепатит В і сифіліс. Мазок може допомогти виявити гонорею і хламідіоз.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.