Десять ворогів сексу: чому з браку йде пристрасть

Коли ми клянемося в любові до гробової дошки, ми в останню чергу думаємо про проблеми в ліжку. Коли телефонують весільні дзвони, ми навіть не можемо собі уявити, що одного разу будемо думати про секс, як про обридлої повинності, а не про задоволення. Але дослідження показують, що в шлюбі якість і кількість сексуальних актів з часом йде на спад.

Так, дослідження, нещодавно проведене вченими, показало, що частота занять сексом зменшується на 700% у самотніх людей у віці від 20 до 70 років, а у тих, хто перебуває у шлюбі, статистика ще більш лякає. Навіть пари, які вважають свій шлюб щасливим, набагато рідше займаються сексом, ніж до шлюбу. За результатами іншого дослідження, 6 з 10 подружніх пар зізналися, що шлюб перетворив секс на рутину.

Ще одне дослідження показало, що 60% не перебувають у шлюбі людей, які ведуть статеве життя, вважають себе сексуально задоволеними. Серед подружніх пар таких людей всього 52%, причому 36% займаються сексом щонайменше раз на тиждень.

Звичка

Двадцять відсотків подружніх пар займаються сексом менше 10 (!) раз на рік. Коли у пари встановлюється схема сексуальної поведінки, вона зберігається назавжди. Для більшості людей спад сексуального інтересу і активності, незалежно від того, чим він викликаний — народженням дітей, хворобою, напруженим графіком роботи — незворотній. Безумовно, якщо у обох партнерів низька потреба в сексі, їхнє подружнє життя протікає нормально, але є партнери, які і хотіли б займатися сексом частіше, але вступили в фазу, коли це просто неможливо.

Еректильна дисфункція

П’ятдесят два відсотки чоловіків старше 40 років відчувають складнощі з ерекцією. Замість того щоб ковтати віагру, чоловік повинен займатися спортом, нормально харчуватися, не зловживати алкоголем чи наркотиками, не курити і не вживати ліки, що впливають на функцію статевих органів. Чоловіки середнього віку часто перенапружуються на роботі і схильні хронічного стресу, що також не сприяє лібідо. Крім того, в цьому віці вони часто відчувають перші прояви хвороб, наприклад, діабету, що також відбивається на їх потреби в сексі. Нарешті, багато чоловіків просто не розуміють, що з віком їх сексуальне поведінка змінюється, і для виникнення ерекції їм потрібна безпосередня фізична стимуляція, чого не було раніше.

Менопауза

Більше 60% розлучень у європейських країнах ініційовані жінками клімактеричного віку, які переживають спад сексуального потягу. Менопауза — гормональна перебудова жіночого організму, статеве дозрівання навпаки, до якого, окрім характерних фізичних принад, начебто припливів, додається розлад у родині. Тіло жінки змінюється зовні і зсередини, що не дуже подобається чоловікам. Головна проблема жінок середнього віку в тому, що вони ведуть нездоровий спосіб життя: малорухлива сидяча робота, неправильне харчування, куріння та інші шкідливі звички — все це негативно відбивається на їх лібідо і здатності відчувати збудження.

Втрата привабливості

Сорок три відсотки подружніх пар зізнаються, що більше не знаходять свою другу половину привабливою. Шлюб і наявність постійного сексуального партнера змушує багатьох розслабитися і перестати стежити за собою. Як наслідок — зайва вага і інші непривабливі побічні ефекти нездорового способу життя. Дуже багато чого — і не тільки секс — у відносинах залежить від того, наскільки ви піклуєтеся про себе і своє здоров’я.

Різниця сексуальних уподобань

Чоловіки думають про секс приблизно в п’ять разів частіше, ніж жінки (45% і 8%, відповідно). Основна причина сексуального незадоволення, еротична несумісність, коли сексуальні уподобання одного партнера не збігаються з уподобаннями іншого. Це неспівпадіння може мати на увазі сексуальну техніку, час занять сексом, пози, регулярність і багато інших чинників. Різниця бажань може призвести до напруги у відносинах, подразнення, сварок і скандалів, розчарування. Статеві відмінності сексуальності від природи закладені в будь гетеросексуальний союз.

Невірність

Шістнадцять відсотків людей, які перебувають у шлюбі, хоча б один раз зраджували своєму партнерові; невірність руйнує довіру, а довіра — основа близькості. Однак іноді позашлюбні зв’язки можуть зміцнити шлюб. У відкритому шлюбі, де партнери можуть, не ховаючись і не відчуваючи провини, займатися сексом не лише один з одним, подружній секс більш інтенсивний. Секс з новим партнером різноманітить інтимне життя, розкріпачує і відкриває нові можливості. Якщо партнери не ревниві і не перетворюють своє сексуальне життя на стороні в змагання, чоловік стає для них найближчим другом, і його привабливість зростає. Небагато згодні з цією точкою зору, адже подружня невірність — це свого роду прояв ліні: коли ви не хочете докласти зусиль для порятунку шлюбу, шукайте задоволення на стороні.

Народження дитини

Тридцять відсотків жінок признаються, що в перший рік після народження дитини зовсім не отримують задоволення від сексу. Деякі жінки після пологів страждають від гормонального дисбалансу. Але все абсолютно точно схильні найсильнішому стресу. Деякі подружні пари розуміють, як вплине на їх сексуальне життя народження дитини — їм доведеться повністю змінити розпорядок дня, спосіб життя, поведінку, що також відбивається і на стані молодих батьків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.