Десять способів запобігти випаданню волосся у чоловіків

Випадання волосся у чоловіків — дуже поширена проблема ; над пошуком рішення для неї фахівці б’ються давно, але поки їм не вдалося знайти ідеально рішення. Хоча безволоса голова і є частиною образу багатьох визнаних секс-символів, багато чоловіків все одно намагаються зупинити випадіння волосся.

Причини

На шкірі голови деяких чоловіків є ділянки, які мають підвищену чутливість до чоловічих статевих гормонів. Ці гормони викликають звуження волосяних цибулин; згодом ці волосяні цибулини стають такими маленькими, що з них більше не можуть рости волосся. Деякі фахівці припускають, що причинами випадіння волосся також можуть бути стрес, погана екологія і неправильно харчування.

Як правило, випадання волосся починається між 20 і 30 роками, і слід типовою схемою. Спочатку поступово відсувається лінія росту волосся; іноді змінюється її форма — як правило, з’являються залисини з боків, а в центрі залишається «клин» волосся, густота якого змінюється незначно.

Потім починають випадати волосся на маківці. Нарешті, дві залисини (або вже самі справжні лисини) об’єднуються, утворюючи U-подібний ділянку на шкірі голови, на якому практично немає волосся. Іноді на цих ділянках залишається пушок з дуже тонкого волосся, які дуже повільно ростуть.

Чи можна запобігти випаданню волосся у чоловіків

Згідно найбільш поширеній теорії, випадіння волосся у чоловіків зумовлене генетичними даними і, отже, запобігти його не можна.

Однак ті фахівці, які вважають, що на випадання волосся може впливати спосіб життя, для запобігання появи цієї проблеми рекомендують, в першу чергу, дотримуватися здорової дієти. Не багато хто знає, що наше волосся практично складаються з білків. Збалансоване харчування може допомогти запобігти або, як мінімум, уповільнити випадіння волосся. Регулярні фізичні навантаження, йога, медитації і дихальні вправи допомагають впоратися зі стресом, який, імовірно, відіграє значну роль у випадінні волосся у чоловіків.

Лікування

Справжнім проривом в лікуванні випадіння волосся у чоловіків стало відкриття інгібіторів 5-альфа-редуктази, таких, як Пропеція (фінастерід). Спочатку компанія Merck розробляла препарати цього виду як ліки для лікування збільшення простати. Однак уже на етапі тестування препарату був відзначений несподіваний побічний ефект — посилення росту волосся, в тому числі у чоловіків, які страждають від випадіння волосся. Було встановлено, що така дія ліків обумовлено його здатність інгібувати 5-альфа-редуктазу другого типу — фермент, який перетворює тестостерон в більш потужний андроген — дигідротестостерон. Цей той самий гормон, який є причиною більшості випадків випадіння волосся у чоловіків. Препарат Пропеція виявляються ефективним для 80% пацієнтів.

Тим, кому не допомагає фінастерід, може бути рекомендований прийом міноксидилу. Це перший препарат, який був схвалений фахівцями як засіб лікування чоловічого облисіння. Його ефект теж був виявлений випадково — спочатку його розробляли як засіб для лікування гіпертонії. Пацієнти, які брали міноксидил під час клінічних випробувань, виявили, що у них починають рости волосся в найнесподіваніших місцях — на щоках, на внутрішніх сторонах рук; у деяких пацієнтів волосся виросло навіть на лобі. Деякі дослідники запропонували наносити міноксидил безпосередньо на шкіру голови — і сьогодні його використовують при лікуванні облисіння як зовнішній засіб. Недолік міноксидилу в тому, що він не робить впливу на гормони, і дає лише тимчасовий результат.

Ще одним методом лікування випадіння волосся у чоловіків є пересадка волосся. Цей метод, однак, має ряд недоліків. По-перше, є не так багато лікарів, здатних добре провести цю операцію, що вимагає високого ступеня точності та майстерності. По-друге, можна пересаджувати тільки волосяні цибулини самого пацієнта, резистентні до впливу дигідротестостерону, або волосся однояйцеві близнюки. Волосяні цибулини будь-якого іншого донор будуть відторгнуті (щоб цього уникнути, пацієнтові довелося б протягом всього життя приймати спеціальні ліки, що пригнічують імунну системи — це той випадок, коли мета не виправдовує засоби).

Існують також нехірургічні методи заміщення волосся. Для такого заміщення волосся і тканина, до якої вони кріпляться, роблять із спеціальних матеріалів, які непомітні і досить зручні для пацієнта.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.