Десять способів навчити дитину їсти корисну їжу

Одним з найважливіших кроків, які необхідно зробити, щоб виростити своїх дітей здоровими, є створення такої сімейної культури, яка навчить дитину правильно вибирати продукти харчування. Для цього знадобиться підтримка всієї родини і позитивний приклад членів сім’ї. Десять рекомендацій, як навчити дітей є корисну їжу і сформувати у них здорові звички в харчуванні, допоможуть вам.

Необхідно відмовитися від політики заборони певних видів їжі

Забороняючи дитині вживати певну їжу, батьки збільшують ймовірність виникнення у дитини, що підросла порушення харчової поведінки, наприклад, анорексії або булімії. Крім того, це може мати негативний вплив на ріст і розвиток дитини. Замість того, щоб встановлювати заборони, краще розповідати про здоровий і корисне живлення, спонукаючи членів своєї сім’ї вибирати в якості продуктів харчування фрукти, овочі, цільні зерна, пісне м’ясо і знежирені молочні продукти, уникаючи при цьому минулий обробку, низькоякісну готову їжу.

Корисні продукти харчування необхідно тримати під рукою

Діти їдять те, що є в наявності в даний момент. Фрукти краще викладати на тарілку і тримати на столі, а не ховати в холодильник, в контейнер для овочів та фруктів. Дитина вибирає ту їжу, яку запасають будинку його батьки. Дії батьків набагато важливіше, ніж все, що вони можуть розповісти дитині про здорове харчування, тому для перекусу батькам краще завжди мати під рукою, наприклад, яблуко.

Не можна ділити їжу на «добру» і «погану»

Замість цього необхідно провести взаємозв’язок між продуктами харчування і захопленнями і інтересами дитини, наприклад, спортом або успіхами у навчанні. Потрібно розповісти дитині, що пісний білок, наприклад, м’ясо індички, а також кальцій, що міститься в молочних продуктах, дають сили для заняття спортом. Антиоксиданти, що містяться у фруктах і овочах, роблять шкіру сяючою, а волоссю надають блиск. А здоровий сніданок допоможе бути уважним на заняттях.

Необхідно хвалити своїх дітей за вибір здорової їжі

Коли дитина вибирає корисну їжу, наприклад, фрукти, овочі, незбиране зерно або знежирені молочні продукти, слід хвалити його і нагороджувати радісною посмішкою.

Не можна лаятися чи дратуватися, коли дитина вибирає не дуже корисну їжу

Якщо дитина вибирає жирну, смажену, шкідливу для здоров’я їжу, краще всього перенаправити його увагу, запропонувавши йому більш здорові продукти.

Замість звичайних картопляних чіпсів і жирного соусу можна перекусити кукурудзяними чіпсами і соусом сальса.

Якщо дитина хоче солодощів, можна запропонувати йому свіжу полуницю і трохи шоколадного соусу. Немає часу на приготування такого десерту? Тоді для швидких перекусів найкраще тримати вдома солодкі сухофрукти.

Замість того, щоб купувати картоплю фрі, можна запекти в духовці свіжий картоплю, порізану шматочками (полив його перед запіканням невеликою кількістю масла).

Ні в якому разі не можна використовувати їжу в якості нагороди

Це може стати джерелом проблем з вагою у дитини вже в дорослому віці. Замість цього краще потрібно винагороджувати дитину, придумавши для нього цікаве заняття або розвагу, наприклад, відвести його на прогулянку в парк чи пограти з ним «в догонялки».

Вечорами потрібно влаштовувати сімейні вечері

Якщо у вашій родині немає такої традиції, її обов’язково треба встановити. Дослідження показують, що діти, вечеряти за одним столом зі своїми батьками, харчуються правильніше і виростають більш гармонійними молодими людьми. Можна почати з одного сімейної вечері на тиждень, потім збільшити кількість вечерь до трьох-чотирьох. Поступово сформується звичка.

Розкладати їжу по тарілках слід на кухні

Буде краще, якщо замість того, щоб пропонувати дитині вибирати з наявних продуктів все, що йому подобається, і накладати їжу в тарілку самостійно, батьки самі будуть розкладати по тарілках відповідні порції. Таким чином, дитина дізнається, які порції є оптимальними. Якщо для формування здорових звичок у харчуванні необхідно зменшити порції для всієї родини, слід почати їсти з тарілок меншого розміру, що значно полегшить проведення змін у харчуванні.

Потрібно дозволяти дитині самій контролювати свій образ харчування

Можна домовитися з дитиною, що він відкусить три шматочки від кожного продукту, який є на його тарілці, а потім поставить кожному з них оцінку: від 1 до 5 балів. Коли корисні продукти харчування, особливо, різні види овочів, отримують високий бал, можна подавати їх до столу частіше. Ту їжу, яка дитині не подобається, потрібно готувати рідше. Така практика дозволяє дитині брати участь у процесі прийняття рішень. Зрештою, у вечері бере участь вся сім’я.

Необхідно проконсультуватися з педіатром

Перш ніж «посадити» дитини на дієту для схуднення, для набору ваги або внести суттєві зміни в образ його харчування, потрібно спочатку проконсультуватися з лікарем дитини. Ні в якому разі не можна ставити дитині діагноз (зайва вага або недостатня вага) самостійно.

При формуванні здорових звичок у харчуванні дитини потрібно діяти поступово. Такі зміни не можна вводити за один вечір, і батьки не повинні ставитися до цього процесу як до гонки з перешкодами. У зовнішньому світі у дитини буде величезна безліч спокус, які загрожують йому надмірною вагою. Варто тільки йому вийти з дому, як він опиниться в оточенні обставин, які сприяють переїдання.

Ті тонкощі і важливі елементи живлення, які дитина дізнається від своїх батьків, допоможуть йому дотримуватися здорових звичок протягом всього життя.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.