Десять симптомів раку, які жінки не повинні ігнорувати

Не варто панікувати, але і не звертати уваги на симптоми можна. Як знизити ризик ракових захворювань? Якщо жінка виявляє у себе симптоми, які можуть сигналізувати про рак, їй слід звернутися до лікаря. Наприклад, якщо ви під час самообстеження намацали ущільнення в грудях, обов’язково слід піти до лікаря, навіть якщо ви недавно робили мамографію.

Часто буває так, що жінки не звертаються до лікаря, тому що бояться або тому що недооцінюють серйозність симптомів. Але слід пам’ятати, що симптоми можуть означати й інші проблеми, необов’язково це злоякісна пухлина. Якщо симптоми не проходять і навіть посилюються, тобто хоча б два тижні поспіль ви прокидаєтеся щоранку, і вони вас турбують, дійсно варто піти до лікаря.

Регулярні обстеження, такі як мамограма або Пап-тест, а також знання свого тіла, дуже важливі для підтримки здоров’я.

Які зміни є приводом для візиту до лікаря?

Зміни в грудях

Якщо ви відчуваєте ущільнення, не слід ігнорувати його, навіть якщо мамограма показує, що все в порядку. Якщо сосок починає лущитися, це може вказувати на хворобу Педжета, яка в 95% випадків пов’язана з раком молочної залози. Будь чумацькі або кров’янисті виділення із соска теж привід для перевірки.

Поява ямочок на шкірі грудей, особливо схожих на апельсинову кірку, може бути ознакою запального раку грудей, рідкісної, звичайно агресивної форми раку, яка також характеризується набряком, почервонінням і підвищенням температури грудей.

Якщо ви звернетеся до лікаря з такими симптомами, він огляне вас, запитає про історію хвороби, призначить мамографію або ультразвукове обстеження і, можливо, біопсію.

Нерегулярні кровотечі

Після настання менопаузи (визначається як 12 місяців без менструацій) будь-які кровотечі — найнебезпечніший знак. Будь то кровотеча, ледь помітні виділення або великі згустки — все це ознаки аномалії і привід для негайного звернення до лікаря. Такі кровотечі можуть сигналізувати як про доброякісні проблемах, так і про рак ендометрія або шийки матки.

Будь-яке інше нетипове кровотеча — наприклад, кров’янисті виділення в середині циклу або незвично сильна кровотеча під час менструації — також є приводом для занепокоєння. У період перед клімаксом несподівані кровотечі часто списують на гормональний дисбаланс, але причина може бути і більш серйозною. Лікар на прийомі призначить ультразвукове обстеження і, можливо, біопсію.

Ректальне кровотеча

Рак прямої кишки — третя за частотою серед жінок. Одним з його ознак може бути ректальна кровотеча, яке часто списують на геморой. Якщо ви помічаєте червону або темну кров в стільці, варто звернутися до лікаря.

Лікар на прийомі проведе огляд і призначить колоноскопію, особливо якщо вам більше п’ятдесяти років.

Виділення

Виділення з піхви, що володіють неприємним запахом, можуть бути ознакою раку шийки матки. Виділення можуть містити кров і з’являтися між менструаціями або після менопаузи. У цьому випадку не варто займатися самолікуванням, а слід звернутися до лікаря.

Лікар проведе обстеження, щоб з’ясувати, чи пов’язані виділення з інфекцією або більш небезпечними проблемами.

Здуття живота

Рак яєчників досить широко розповсюджений. Він довго залишався «тихим вбивцею», але лікарі борються з цим. У раку яєчників є помітні симптоми. Ось найчастіші — здуття живота, відчуття переїдання (навіть якщо ви з’їли не дуже багато), зміна частоти дефекації або сечовипускання, біль в попереку або в низу живота.

Один або два з цих симптомів не є чимось незвичайним, особливо після застілля. Але якщо два і більше з цих симптомів з’являються щодня протягом більш ніж двох тижнів, варто звернутися до лікаря.

У цьому випадку вам треба буде пройти гінекологічний огляд, ультразвукове обстеження і, можливо, здати аналіз крові.

Несподівана втрата або набір ваги

Якщо ви поправилися на 2 кг, це не привід для занепокоєння. Але якщо набір ваги триває кілька місяців, а зазвичай ваша вага стабільний і ви не переїдає — це привід для занепокоєння. Можливо, набір ваги пояснюється скупченням рідини в животі через рак яєчника. Загалом, варто звернутися до лікаря.

Несподіване зниження ваги на 5 кг і більше може бути ознакою злоякісного захворювання, наприклад, раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу або раку легенів. Однак зниження ваги також може бути пов’язане з гіперфункцією щитовидної залози. Тому лікар, швидше за все, спочатку призначить вам обстеження цієї залози.

Постійний кашель

Якщо у вас постійний кашель — не проходить протягом двох або трьох тижнів і не пов’язаний з алергією чи захворюванням верхніх дихальних шляхів — або кашель з кров’ю, обов’язково йдіть до лікаря. Якщо кашель пов’язаний з курінням (в тому числі і пасивним), теж варто звернутися до фахівця. Лікар, швидше за все, направить вас на рентген грудної клітки і, можливо, комп’ютерну томографію.

Зміни в лімфатичних вузлах

Якщо ви відчуваєте тверді лімфатичні вузли на шиї або під пахвою, зверніться до лікаря. Опухлі, тверді лімфатичні вузли зазвичай сигналізують про інфекцію. Але також це може бути ознакою лімфоми або раку легенів, грудей, голови або шиї.

Лікар огляне вас і, можливо, зробить біопсію.

Втома

Хоча втома складно виміряти, якщо ви постійно відчуваєте втому, і вона не проходить після відпочинку, це може бути симптомом. Лейкемія, рак прямої кишки або шлунка можуть викликати постійну втому. Втома може бути серйозною проблемою.

Лікар огляне вас і, ймовірно, направить на аналіз крові, щоб з’ясувати стан щитовидної залози.

Зміни шкіри

Слідкуйте за станом шкіри на всьому тілі і при виникненні яких-небудь турбують ознак звертайтеся до лікаря.

Не проходять виразки в роті, особливо якщо ви вживаєте алкоголь або палите, можуть бути ознакою раку ротової порожнини.

Слідкуйте за станом шкіри в області статевих органів. Довго не проходять ушкодження можуть бути ознакою меланоми або інших видів раку.

Лікар огляне вас і, можливо, зробить біопсію.

Підсумок

Слідкуйте за появою цих симптомів, але не варто вдаватися паніці. Не бійтеся, якщо ви помітили щось незвичне, просто звертайтеся до лікаря. Швидше за все, причиною симптомів не є рак. Але і рак виліковний, якщо виявити його на ранній стадії. Вчасно помітивши небезпечне захворювання, ви зможете пройти курс лікування і знову жити повним життям.

Три способи зменшити ризик раку

  • Знайте про себе все. З’ясуйте, якими хворобами страждають або страждали ваші родичі. Так ви зможете дізнатися, до чого ви схильні. До речі, ймовірність успадкувати рак грудей або яєчників по батьківській лінії така ж, як і по материнській.
  • Слідкуйте за індексом маси тіла. Перевіряйте ІМТ і стежте, щоб він не перевищував 25 — це межа, за якою починається надмірна вага. Регулярні фізичні вправи знижують рівень естрогену в крові, що зменшує ризик раку грудей.
  • Проходьте регулярні обстеження. Якщо ви старше 50, зробіть колоноскопію. Після 21 років регулярно проходите Пап-тест, а після сорока слід щорічно робити мамографію.
  • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

    Схожі статті:
    Попереднє з категорії:
    Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.