Десять продуктів, яким не місце в діабетичної дієті

загрузка...

Для хворих на цукровий діабет продукти не діляться просто на дозволені і заборонені. Збалансованість вашого харчування набагато важливіша за кількість цукру в їжі, яку ви їсте. Намагайтеся їсти, не зловживаючи якими вуглеводами. Їжте маленькими порціями. Якщо вуглеводні продукти, то самі живильні і, по можливості, нехай це будуть складні вуглеводи; їжте їх разом з білковою їжею. Від продуктів з цього списку не обов’язково відмовлятися в терміновому порядку, але їх кількість у вашому раціоні слід значно знизити. Більш детальну інформацію про те, що корисно, а що шкідливо саме для вас, вам може надати лікар.

Макарони і локшина

У більшості макаронних виробів високий глікемічний індекс, так як їх готують з використанням простих вуглеводів: пшеничного борошна, білого рису і ін Діабетикам краще їсти макарони рідко і в малих кількостях. Втім, можна дозволити собі цільнозернові макарони. Гарнір із зелені та овочів червоного кольору нейтралізує їх вплив на рівень цукру в крові.

Рис

Білий рис такий білий, тому що його ретельно обробляють гарячою парою. Від впливу високих температур зникають багато корисних властивостей і все, що вам можуть запропонувати ці білі зернятка — чимала порція простих вуглеводів. Коричневий рис набагато корисніше, але і їм не слід зловживати.

Солодощі

Булочки, пиріжки, тістечка, тортики, цукерки — не для вас. У них багато калорій і мало поживних речовин. Також слід обмежити себе у вживанні морозива і дуже солодких ягід і фруктів, таких як кавуни, фініки, банани. У них високий глікемічний індекс.

Солодкі напої

Тримайтеся подалі від солодких газованих напоїв, підсолоджених соків і енергетиків. Не потрібно зловживати і соками без додавання цукру.

Кофеїн

Багато досліджень показують, що кофеїн погано впливає на здоров’я хворих на діабет. Тому напоїв з кофеїном краще взагалі уникати.

Картопля

Як варену, так і смажену картоплю потрібно їсти в обмежених кількостях і разом з продуктами, що містять білок.

Білий хліб

Уникайте хліба і взагалі будь випічки, приготовленої з додаванням пшеничного борошна. Велика частина випічки зараз робиться саме з цією мукою, але популярність здорового способу життя робить свою справу і асортимент цільнозернових продуктів постійно розширюється.

Жири

У діабетиків особливо великий ризик розвитку хвороб серця, тому в їх дієті повинно бути мінімальна кількість транс-жирів і насичених жирів. Це означає, що вам потрібно відмовитися від їжі з великою кількістю свинячого жиру, гідрогенізованих або частково гідрогенізованих жирів, маргарину та вершкового масла.

Штучні підсолоджувачі

Напевно ви чули, що такі речовини, як хімічні підсолоджувачі, які додають в продукти «без цукру» нешкідливі для діабетиків, так як не підвищують рівень цукру в крові. У деяких випадках це може бути вірно, але не все так однозначно. Експерти попереджають, що в їжі та напоях «без цукру» присутні вуглеводи (ті ж підсолоджувачі або борошно, наприклад), через які рівень цукру може підвищитися. А питання про нешкідливість штучних підсолоджувачів все ще залишається предметом суперечок.

Алкоголь

Якщо у вас діабетична невропатія (пошкодження нервів), або високий кров’яний тиск, або якщо перебіг хвороби регулярно виходить з-під контролю, для вас буде безпечніше обходитися зовсім без алкоголю. В інших випадках помірні дози алкоголю не принесуть шкоди.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.