Десять продуктів, протипоказаних майбутнім мамам

Кожна вагітна жінка повинна пам’ятати про те, що тепер її тіло належить не тільки їй. Вона повинна усвідомити і прийняти відповідальність за істота, зростаюче всередині неї. Щоб виносити і народити здорову повноцінно розвиненої дитини, майбутньої матері доводиться брати до уваги безліч чинників. Головний з них — харчування.

Вагітність — найсильніше випробування для жіночого організму. Збільшується об’єм крові (мало не в два рази), збільшується навантаження на серце і кровоносні судини, ослабляється імунна система. Організму майбутньої мами потрібно більше кисню. Тому так важливо скласти правильну програму харчування, яка б не тільки задовольняла зростаючу потребу жінки в поживних речовинах, білках, жирах і вуглеводах, але і допомагала організму адаптуватися до що відбуваються в ньому змін. Протягом дев’яти місяців все, що потрапляє в організм жінки, потрапляє також і в розвивається організм дитини. Правильне харчування допоможе істотно полегшити вагітність і забезпечить нормальний ріст і розвиток малюка в утробі матері. Але від споживання деяких продуктів вагітним жінкам краще утриматися, так як вони можуть становити небезпеку для здоров’я дитини.

Імунна система дорослої жінки часто блокує розвиток хвороби ще до того, як жінка про неї запідозрить, але у сформованій ембріона ще немає такого захисту, тому деякі продукти вагітній жінці протипоказані.

Непастеризоване молоко і м’які сири з нього

Ми часто їмо сири — брі, фету, камамбер, сулугуні, швейцарський — не замислюючись про те, що вони можуть завдати нам шкоди. Між тим, деякі сорти сирів містять бактерії лістерії. В нормальному стані імунна система жінки справляється з цією інфекцією самостійно. У період вагітності імунна система жінки ослаблена, і подібна інфекція може виявитися смертельною як для дитини, так і для матері. Крім того, лістеріоз викликає викидень на ранньому терміні вагітності (в першому триместрі).

непастеризоване соки і сидр

Свіжі непастеризовані фруктові та овочеві соки і сидр також можуть містити бактерії лістерії.

Сирі яйця і страви, що їх містять

Яйця повинні бути ретельно приготовані, і жовток, і білок повинні бути затверділими, а не рідкими. В деякі страви, наприклад, в муси, десерт тірамісу, заправку для салату «Цезар», домашній майонез і тісто входять сирі яйця, які можуть містити бактерії сальмонели. З цієї причини вагітним жінкам слід утриматися від споживання сирих яєць і страв, що їх містять.

непрожаренного м’ясо, сира риба і молюски

непрожаренного біфштекси, котлети, інші люду з м’яса, а також устриці, копчена риба і суші також слід виключити з раціону до народження дитини, так як сире м’ясо, риба і молюски можуть містити збудники кишкових інфекцій сальмонелу і кишкову паличку E-Coli .

М’ясні страви і паштети з гастроному

Багато м’ясні страви та паштети, куплені в гастрономії, заражені бактеріями лістерії. Щоб запобігти харчове отруєння, вживайте в їжу тільки м’ясні продукти з гастрономії, які пройшли ретельну термічну обробку і подаються гарячими.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.