Десять поширених помилок, пов’язаних зі здоров’ям і медициною

загрузка...

Ми часто віримо в деякі речі тільки тому, що так прийнято, навіть не замислюючись, чому. Так, на всякий випадок. Однак багато омани, пов’язані з медициною, можуть бути не просто безглуздими і смішними, але небезпечними для здоров’я. Ми наводимо десять найпоширеніших міфів про медицину, з якими нам часто доводиться стикатися у повсякденному житті.

Контактна лінза може «загубитися» в очниці

Деякі люди на повному серйозі запевняють, що їх контактна лінза «застрягла» в очниці, але вирішувати цю проблему вони не квапляться, оскільки бояться, що для витягання лінзи доведеться виймати око! Що ж, у нас є відмінна новина: якщо вам здається, що контактна лінза «загубилася» в очниці, заспокойтеся — це неможливо. Швидше за все, ви втратили лінзу в менш екзотичному місці, наприклад, на підлозі ванної кімнати, коли намагалися її видалити. Або ще варіант: лінза могла прилипнути до внутрішньої сторони століття.

Гігієнічний тампон може «загубитися» в тілі

Це оману поширене серед жінок. Як не дивно, але жінки досить часто звертаються до лікаря, підозрюючи, що гігієнічний тампон «провалився». У 98 випадках зі ста тривога виявляється помилковою. Чому? Та тому що йому просто нікуди «провалюватися». Стінки піхви щільно замикаються навколо стороннього об’єкту (в даному випадку тампона). З іншого боку піхву закрито шийкою матки, так що якщо тампон «загубився», швидше за все, ви просто забули, що вже прибрали його.

Після щеплення від грипу можна заразитися грипом

Існує думка, що вірус грипу можна підхопити в результаті щеплення від грипу. Це ще одна помилка. Щеплення від грипу містять неактивні або знешкоджені віруси. Але незважаючи на те, що вірус знешкоджений, і не представляє небезпеки, організм його розпізнає і намагається знищити. Але не так давно в Америці спалахнув великий скандал: велика партія вакцин проти грипу була відкликана через те, що співробітник лабораторії забув знешкодити містяться в ній віруси. Так що робіть висновки.

Щоб реанімувати вмираючого, потрібно ввести ліки в серці безпосередньо

«Кримінальне чтиво» — прекрасний фільм, класика світового кіно. Але він пропагує одне шкідливе оману: реанімацію можна виконати, вколовши ліки прямо в серце. У фільмі це укол адреналіну після передозування наркотиків. Виглядає це ефектно, але абсолютно не відповідає дійсності — все вигадано режисером. Жоден лікар не стане колоти вмираючому ліки прямо в серце — адреналін, до речі, вводять у випадку серцевого нападу та інфаркту, але вводять внутрішньовенно. І так, адреналіном не лікують героїновий передоз — його лікують нарканом. Якщо лікар і може ввести голку в область серця, то тільки в навколосерцевої сумку, щоб відкачати накопичилася рідина.

У літніх людей менше потреба в сні

Багато хто вірить, що з віком потреба в сні зменшується, і старим потрібно спати всього п’ять-шість годин, щоб почувати себе бадьорими і відпочилими. Але це омана. Насправді потреба уві сні не змінюється протягом життя. Більш того, після шістдесяти п’яти потреба уві сні може зростати. Найімовірніше, цей міф виник тому, що літні люди часто страждають безсонням, тому сплять менше. Але це не означає, що їм потрібно менше сну для відновлення сил.

Від шоколаду з’являються прищі

Це дуже поширена помилка. З дитинства нам вселяють, що від шоколаду псуються зуби і шкіра, з’являються прищі. Але наукові дослідження показали, що поява акне ніяк не пов’язано з споживання шоколаду в будь-якій формі. Так, в рамках одного дослідження учасникам першої контрольної групи давали шоколад, який не містить какао, а учасникам другої — шоколад з підвищеним вмістом какао. Ні в першій, ні в другій групі змін не спостерігалося. Однак не варто забувати: у всьому слід знати міру, і налягати на будь-яку їжу, в тому числі шоколад, не слід.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.