Десять незвичайних медичних феноменів: як страшно жити

Шокуючі захворювання, революційні операції: в світі медицини повно дивовижних історій, про які так захоплююче читати, але страшно пережити. Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих медичних історій і фактів, які вас вразять.

Фонагнозія

Фонагнозія (Phonagnosia) — це дуже рідкісний синдром, при якому людина втрачає можливість дізнаватися інших по голосу. При особистій зустрічі людина, що страждає фонагнозіей, може нормально спілкуватися і розуміти, з ким він розмовляє, але при розмові по телефону він ніяк не може зрозуміти, з ким він розмовляє, навіть якщо це давно знають співрозмовника. Більшість людей з цим синдромом отримали його після пошкодження мозку в ДТП або після інсульту. Для того щоб зменшити незручності від своєї хвороби, можна використовувати різні прийоми — поменше розмовляти по телефону, відповідати на дзвінки лише за домовленістю. Ще можна давати свій телефон знайомим під злегка зміненими іменами, щоб точно знати, хто дзвонить, по цим незначним варіацій свого імені.

Здатність впізнавати голос здається нам не настільки важливою, як здатність розрізняти обличчя, адже якщо ви не можете дізнатися свого співрозмовника в розмові лицем до лиця, це викличе значно більше пересудів, ніж нездатність дізнатися його голос по телефону. Тим не менш, наше повсякденне життя без цієї здатності перетворюється в тяжке випробування. Здавалося б, ми набагато більше залежний від зору і можливостей зорового розпізнавання, але і «звукове» розпізнавання співрозмовників і оточуючих, виявляється, дуже важливо для спілкування.

Додаткова інформація: в ході деяких досліджень була використана серія тестів для оцінки здатності хворих фонагнозіей впізнавати обличчя, голосу, розпізнавати емоції в голосі, сприймати мову і музику. Тести показали, що вони майже не розрізняють голоси, але з рештою завданнями тестів справляються непогано: можуть визначати емоції по голосу і дізнаватися відомі мелодії (хоча і важко назвати виконавців пісень), і навіть розрізняти музичні інструменти. Крім того, магнітно-резонансна томографія показала відсутність пошкодження мозку, а перевірка їх слуху також підтвердила відсутність будь-яких відхилень від норми.

Дерево в легкому

Коли двадцятивосьмирічний Артем Сидоркін з Іжевська ліг під ніж хірурга для того, щоб видалити пухлину в легенях, заподіює йому нестерпний біль, він і не здогадувався, що там насправді виявиться. Доктора і персонал лікарні були здивовані, виявивши в легкому справжню ялинку. П’ятисантиметрову дерево почало рости в легкому з невеликого зернятка, яке, мабуть, випадково потрапило всередину організму, прижилося там і росло до тих пір, поки не стало стикатися з капілярами, викликаючи сильні болі. Хірург Володимир Камашев разом з асистентом не відразу повірили своїм очам, але після того, як помацали рослина, приступили до роботи. Згодом доктор Камашев згадував: «Спочатку я подумав, що в мене галюцинації; попросив асистента поглянути:« Подивися, та у нас тут ялинка росте! ». Він теж був в шоці. Я навіть кілька разів моргнув, щоб перевірити, що мені не ввижається ». Дерево було видалено, а пацієнт був щасливий від того, що в легкому у нього не було пухлини. «Було дуже боляче. Але, чесно кажучи, я не відчував, що всередині мене є сторонній об’єкт, — зізнався Сидоркін після операції. — Я страшенно радий, що це виявився не рак ».

Додаткова інформація: в 2007 році в Китаї у десятимісячної дівчинки доктора виявили в правій легені справжній пучок трави, яка також як і у випадку з Артемом, потрапила всередину тіла і проросла в легені.

Дзеркальний людина

Шестідесятічетирехлетній Ашок Шівнані з індійського міста Мумбаї готувався до операції на правій нирці, в ході якої йому повинні були видалити семісантіметровую пухлина. Після того, як операція почалася, доктора з подивом виявили, що органи в його тілі розташовані «навпаки» (це явище відоме як зворотне або дзеркальне розташування внутрішніх органів). Ехокардіограма показала, що навіть великі вени, що відходять від серця, і інші кровоносні судини розташовані дзеркально. «Коли я вперше побачив результати Ехокардіограма, подумав, що просто неправильно їх тримаю. Виявилося, що у пацієнта не просто зворотне розташування аорти і нижньої порожнистої вени. У Шівнані виявилася друга нижня порожниста вена, яка відходить від ураженої раком нирки, яка з’єднувалася з першої порожнистої веною в нижній частині живота. З урахуванням цих обставин операцію провести було особливо важко », — зізнався доктор Ануп Раману, хірург, який оперував Шівнані.

Додаткова інформація: Ашок Шівнані — єдиний живий чоловік на планеті з такою рідкісною особливістю, крім нього відомо ще не менше двох випадків дзеркального розташування органів у людей, які жили раніше. Це американський баскетболіст Ренді Фой і канадська актриса Катаріна О’Хара. Щоправда, у другому випадку медичного дослідження не проводилося, сама актриса заявила в декількох інтерв’ю про своє незвичайному будові тіла. Цікаво, що «дзеркальні» люди відчувають себе як нормальні люди, а їх «дзеркальність» виявляється тільки при медичному обстеженні.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.