Десять несподіваних корисних ефектів сексу: у чому вся «сіль»?

загрузка...

Коли ви збираєтеся зайнятися сексом, ви навряд чи думаєте про посилення імунітету або позичена ваги. Однак це — лише деякі з корисних ефектів сексу. Секс корисний для організму, навіть якщо ця користь може бути досить несподіваною. І це не чутки, а науково доведені факти.

Секс знижує стрес

Дуже важливе корисне наслідок сексу для здоров’я — зниження тиску і загальне зниження стресу. У нещодавно проведеному дослідженні чоловіків і жінок поміщали в стресові ситуації — наприклад, їм було необхідно виступити публічно — і фіксували їх тиск під час стресу. Ті з випробовуваних, хто незадовго до цього вступав у сексуальні стосунки, легше реагували на стрес, ніж ті, хто деякий час утримувався від сексу.

Інше дослідження демонструє, що регулярне сексуальне життя в цілому сприяє зниженню тиску. Для жінок той же вплив мають і прості обійми.

Секс підвищує імунітет

Як з’ясували вчені, у людей, які займаються сексом один або два рази на тиждень, вище рівень антитіл — імуноглобуліну А (IgA), який захищає від застуди та інших інфекцій. Дослідження показало, що рівень IgA був вище саме у тих людей, які займалися сексом один-два рази на тиждень, у інших груп — тих, хто займався сексом рідше або частіше — рівень IgA був нижче.

Секс спалює калорії

Тридцять хвилин сексу спалює 85 калорій або навіть більше. Можливо, це не дуже багато, але, наприклад, 40 таких «сесій» по тридцять хвилин достатньо, щоб схуднути на 0,5 кг. Або всього двадцять «сесій» по годині. Фахівці визнають, що секс — прекрасний вид фізичних вправ.

Секс покращує стан серця

Багато людей у віці побоюються займатися сексом, оскільки бояться, що у них може трапитися удар. Однак дослідження, що проводилося протягом 20 років, показує, що ніякого зв’язку між ймовірністю інсульту і сексом немає.

Крім того, регулярні заняття сексом (два або більше разів на тиждень) знижують вірогідність серцевого нападу у чоловіків.

Секс підвищує самооцінку

Вчені в результаті опитувань записали 237 причин, по яких люди займаються сексом. Одна з них — підвищення самооцінки. Самооцінка і секс пов’язані різними способами — у людей з низькою самооцінкою після сексу вона підвищується, а люди з високою самооцінкою почувають себе ще краще. Особливо це вірно в тих випадках, коли секс відбувається між люблячими і близькими один одному людьми.

Секс сприяє близькості

Секс і оргазм підвищують рівень гормону окситоцину, так званого гормону любові, який допомагає людям відчувати прихильність і довіру один до одного. Вчені з’ясували, що у жінок, які часто обіймаються з партнерами, вище рівень окситоцину. Цей гормон викликає прихильність і бажання піклуватися. Крім того, окситоцин роблять людей більш щедрими.

Секс знижує біль

Прилив окситоцину викликає підвищення рівня ендорфінів, що послаблює біль. Так що якщо після занять сексом у вас проходить головний біль або біль в суглобах, або зменшуються симптоми ПМС, справа в рівні окситоцину.

Дослідження показали, що при високому рівні окситоцину больовий поріг знижується більш ніж у два рази.

Секс знижує вірогідність раку простати

Часті еякуляції, особливо до тридцяти років, можуть знизити ймовірність розвитку раку простати в подальшому. Дослідження не виявили жодного зв’язку між раком простати і кількістю сексуальних партнерів у дорослому житті. Але було з’ясовано, що у чоловіків, які до тридцяти років мали п’ять і більше еякуляцій в тиждень, ризик виникнення раку простати нижче на третину.

Інше дослідження показало, що часті еякуляції (21 і більше в місяць) знижують вірогідність раку простати і у чоловіків в більш пізньому віці.

Секс зміцнює м’язи тазового дна

Для жінок виконання вправ для м’язів тазового дня (відомих як вправи Кегеля) під час сексу може принести подвійну вигоду. По-перше, вони підсилюють задоволення, а по-друге, зміцнюють м’язи. І знижують, таким чином, ризик нетримання в пізньому віці.

Найпростіше з вправ Кегеля — стисніть м’язи промежини (як якщо б ви намагалися перервати сечовипускання). Порахуйте до трьох і розслабтеся.

Секс покращує сон

Окситоцин, який виділяється під час оргазму, поліпшує сон. Достатня кількість сну дуже важливо для здоров’я, наприклад, для підтримки нормальної ваги і тиску. Тому не дивуйтеся, якщо ваш партнер щасливо засинає після оргазму.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.