Десять неприємних «побічних ефектів» вагітності

Вагітність — прекрасний час в житті кожної жінки. Але деякі з проявів вагітності — назвемо їх побічними ефектами — досить болючі, неприємні і навіть непристойні. Вони доставляють незручності, викликають збентеження і роздратування. У цій статті мова піде про надлишкові або несподіваних виділеннях, свербінні, набряках, газах і інших сумнівних принади, якими супроводжується очікування дитини.

Ці та інші малоприємні прояви вагітності неминучі, коли в вас росте і розвивається нове життя. Тому вам не залишається нічого іншого, окрім як змиритися і постаратися звести ці прикрі «побічні ефекти» до мінімуму.

Виділення з піхви

Вам здається, що останнім часом у вас посилилися виділення з піхви? Так ось, вам не здається. Це явище відоме як білі — надмірні і незвичайні по характеру виділення зі статевих органів жінки, які викликають свербіж, печіння і постійне відчуття вологості в області промежини. Виділення необільние, слизові, не дратують шкіру зовнішніх статевих органів. Кількість виділень збільшується в секретну фазу менструального циклу і під час вагітності. Ви помічали сліди виділень на білизну і раніше, до вагітності, але тепер їх набагато більше. Це пояснюється посиленим виробленням естрогену і припливом крові до піхві.

Метеоризм і здуття живота

Не дивуйтеся, якщо раптом посеред розмови або прийому їжі ви сригнет, як герой-небудь дурною молодіжної комедії. Також не дивуйтеся, якщо вам доведеться розстебнути штани через вздувшимися живота, або ви почнете пускати гази, звинувачуючи у всьому вашого пса.

Чому все це відбувається? Під час вагітності в організмі жінки збільшується вироблення прогестерону — гормону, що відповідає за розслаблення гладкої м’язової тканини, яка утворює також і органи травного тракту.

В результаті цього розслаблення тканин сповільнюється процес травлення, що і призводить до скупчення газів (метеоризму), здуття живота, відрижки і іншим подібним «принад». Тому після прийому їжі, особливо рясного обіду, в шлунку починається справжня революція.

Кровотеча ясен

Припухлі, запалені ясна, що кровоточать при чищенні зубною ниткою або щіткою, — ще один з неприємних «побічних ефектів» вагітності. Кровотеча і чутливість ясен також пояснюються підвищеним рівнем прогестерону в організмі вагітної жінки — ясна стають більш чутливими до бактерій, що містяться в зубному нальоті, в чималому ступені через посилення припливу крові до ротової порожнини. Це явище відоме як гінгівіт вагітних і спостерігається приблизно у половини вагітних жінок. Лікування гінгівіту вагітних являє собою комплекс процедур, спрямованих на усунення як наслідків захворювань, так і викликали його причин. Але незалежно від конкретної причини, що викликала гінгівіт вагітних, його лікування обов’язково починається з професійного чищення зубів, устраняющей зубні відкладення (наліт і камінь). Надалі обов’язково проводиться протизапальна терапія за допомогою спеціальних препаратів і засобів, що нормалізують судинно-тканинну проникність.

Запор

Якщо вас це втішить, знайте: від закрепів страждає приблизно третина вагітних жінки, так що ви не самотні. Один з можливих винуватців запору — підвищення рівня все того ж гормону прогестерону, що уповільнює процес травлення, а значить і просування їжі по травному тракту. На пізньому терміні вагітності ця проблема буде посилена тиском зростаючої матки на пряму кишку.

Надмірне слиновиділення

Деяким жінкам здається, що під час вагітності у них посилюється слиновиділення, особливо, коли вони відчувають нудоту. У рідкісних випадках слини так багато, що її доводиться випльовувати, так як вона буквально заповнює рот (кількість втрачається слини може досягати літри на добу, не рахуючи проковтнутої). Надмірне слиновиділення пов’язано з перезбудженням гілок блукаючого нерва в слинних привушних залозах. Слинотеча може початися з перших тижнів вагітності і не проходити протягом всієї вагітності.

Геморой

Геморой у вагітних викликаний варикозним розширенням гемороїдальних вен, розташованих усередині прямої кишки навколо анального отвору. Геморой — це, по суті, окремий випадок загального варикозного зміни вен, він, як і варикозна хвороба, сильно залежить від спадковості — зазвичай захворювання носить сімейний характер і навіть неодноразові вагітності, і тривалі запори не викликають захворювання, якщо венозна стінка міцна. З іншого боку, застій крові в малому тазу, який завжди відзначається при вагітності, служить фактором, що привертає до перших проявів геморою, а запори, що часто супроводжують вагітність, змушують жінку часто тужитися, що сприяє випаданню варікозноізмененних вузлів. Крім застою крові в малому тазу і запорів, до появи геморою призводить підвищений тромбоутворення у вагітних і збільшення маси тіла.

Висипання і свербіння шкіри

У вагітних жінок нерідко з’являється свербіж і висип на шкірі, особливо на животі і грудях, де шкіра розтягується сильніше всього. Також в період вагітності загострюються всі шкірні проблеми — сухість шкіри, екзема — і алергії, словом, стану, викликають свербіж. Але сильний свербіж може бути ознакою ускладнення вагітності, тому в цьому випадку слід звернутися до лікаря.

Кровотеча з носа

Ще одне побічна дія прогестерону і естрогенів — підвищення ефектив ¬ шенное кровонаповнення судин слизової оболонки носа. Набрякла слизова носа — соковита і пухка; вона легко пересихає, якщо вдихуване повітря сухе, стінки кровенос ¬ них судин стають ламкими, в цьому випадку можуть мати міс ¬ то носові кровотечі.

Набряклість кінцівок (едему)

Набряклість кінцівок — цілком нормальне явище при вагітності, так як в цей час організм жінки утримує більше води. Гормональні зміни також викликають проникнення рідини в тканини. Але набряклість також може бути ознакою серйозного ускладнення, так що будьте напоготові.

Молочниця

Навіть у нормальній мікрофлорі піхви жінки присутній грибок. Але на справжню проблему він перетворюється, коли починає рости так швидко, що забиває всі інші мікроорганізми. Підвищений рівень естрогену під час вагітності сприяє зростанню і розмноженню грибка, що і призводить до молочниці.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.