Десять найпоширеніших помилок про рак

Рак — це злоякісна пухлина з клітин епітеліальної тканини (слизових оболонок, шкіри, тканин залоз), яка безконтрольно розростається, іноді захоплюючи і руйнуючи сусідні тканини або поширюючись по тілу через кров і лімфу (метастази). Оскільки слизові оболонки є практично в кожному внутрішньому органі, рак може виникнути в будь-якому з них (шлунок, легені, молочна залоза і так далі). У деяких органах рак розвивається частіше, ніж в інших. Існують і доброякісні пухлини, зростання яких обмежений, вони не захоплюють прилеглі тканини і не дають метастазів. У цій статті ми розглянемо десять найбільш поширених помилок про рак і постараємося їх спростувати.

Всі види раку однаково небезпечні

Це одне з найбільш поширених помилок, пов’язаних з раком. Пошук горезвісного «ліки від раку» наводить на думку про те, що одні ліки здатне вилікувати всі види раку. Насправді, різновидів злоякісних новоутворень налічується понад 200 (рак, саркома, лімфогранулематоз, тератома, меланома і так далі), і кожна з них вимагає індивідуального підходу і окремого лікування. Зокрема, багато залежить від рівня вивченості того чи іншого типу раку, наприклад, завдяки зусиллям численних благодійних організацій, рак грудей вивчений краще, ніж рак підшлункової залози, тому відсоток виживання набагато вище в першому випадку.

Рак невиліковний

Застосування сучасних медичних технологій дозволяє вилікувати переважна більшість онкологічних хвороб. Інша справа, що ймовірність такого лікування знижується у міру збільшення стадії, на якій пухлина була виявлена.

Насправді, результати лікування залежать від різновиду раку і від стадії, на якій він виявлений. Більшість видів раку, виявленого на першій стадії, виліковно практично на 100%. Один з основних показників радикальності лікування раку — п’ятирічна виживаність. Хворі, які пережили цей термін, мають таку ж тривалість життя, як їхні однолітки.

Десятирічна виживаність хворих всіма стадіями найпоширеніших форм раку щитовидної залози становить від 70 до 95% — радіоактивний йод випалює навіть метастази, які проникли в мозок. При найбільш поширеному раку шкіри — базаліома — навіть при жахливо занедбаному, глибоко проникли раку 5-річна виживаність досягається в 70-75% випадків. При виявленні раку легені на першій стадії 5-річна виживаність становить 60-80%. Злоякісні пухлини жіночих статевих органів складають 24% всіх пухлин у жінок. У США, Швеції, Японії 70-80% всіх випадків раку шийки матки виявляються в нульової та першої стадії. При ранньому виявленні він виліковується у 80 до 100% випадків. І хоча ліки від дитячої лейкемії та раку грудей не існує, 80-90% хворих успішно проходять лікування, після чого можуть вести відносно нормальне життя.

Мобільні телефони можуть викликати рак

Нещодавно до списку поширених помилок про рак додався міф про те, що його можуть викликати постійне використання мобільних телефонів. Проте насправді мобільні технології з кожним днем стають все досконалішими, і сучасні мобільні телефони містять набагато менше канцерогенів, ніж їх попередники. Неодноразово проводилися дослідження, присвячені вивченню зв’язку між використанням мобільних телефонів і раком мозку, але встановити і документально зафіксувати цей зв’язок досить складно. Останній раз спроба зробити це була зроблена Датським суспільством по боротьбі з раком (Danish Cancer Society), але зв’язок так і не була встановлена.

Будь новоутворення, виявлені в ході обстеження, злоякісні

Як уже згадувалося вище, далеко не всі новоутворення злоякісні. Новоутворення може виявитися кістою, яка не становить небезпеки для здоров’я і розсмокчеться сама по собі, або ж вимагає хірургічного втручання, але не смертельна. Але обстеження дуже важливі, оскільки вони дозволяють визначити, які новоутворення є доброякісними, які — передраковими, а які — злоякісними, і при необхідності своєчасно розпочати лікування.

Штучні підсолоджувачі викликають рак

Це оману періодично мусується на сторінках ЗМІ, багато в чому завдяки проведеним в 1969 році дослідженню дії цикламата на організм мишей. У ході дослідження миші щодня протягом декількох тижнів отримували дозу цикламата, еквівалентну тій, що міститься в 800 банках дієтичної коли. В результаті у мишей був діагностований рак. Однак дослідження, які вивчають вплив помірної кількості штучних підсолоджувачів на живий організм, не довели їх зв’язок з раковими захворюваннями. Крім штучних підсолоджувачів, захворювання раком також пов’язують з іншими продуктами — кава, брокколі і навіть питною водою (через вміст у ній фтористих добавок), але цей зв’язок також не була доведена.

Оптимізм — ось ключ до успішного лікування раку

Безумовно, оптимізм і позитивне ставлення до подій допомагають абстрагуватися від складної ситуації (тому в раковому відділенні зазвичай такий життєрадісний персонал), але ніяк не прискорить одужання. Але ніякої сміх і радість не замінять таблеток і хіміо-або променевої терапії. На жаль, тільки методи лікування раку, запропоновані західною медициною, залишаються єдиними дієвими методами, а всі інші — шарлатанство. Фітотерапія і БАД здатні тільки поліпшити самопочуття хворого, але не вилікувати його.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.