Десять міфів про діагностику і лікування раку грудей

При виборі методу лікування раку грудей враховує тип раку, стадія, чутливість ракових клітин до гормонів, загальний стан здоров’я пацієнтки і її особисті побажання. У більшості випадків для лікування необхідна хірургічна операція в поєднанні з іншими методами терапії, такими як хіміотерапія, гормональна терапія або радіотерапія.

Хірургічні операції

 • Видалення пухлини з грудей (люмпектомія). В ході цієї операції хірург видаляє ракову пухлину і частина прилеглих до неї тканин. Люмпектомія зазвичай призначається при невеликих пухлинах, які легко відділяються від прилеглих тканин.
 • Видалення молочної залози (мастектомія). Мастектомія може бути простою, при якій віддаляються всі тканини грудей, або радикальної — при цьому видаляють не тільки груди, але і знаходиться під нею м’яз, прилеглу до грудної клітки, а також лімфатичні вузли, розташовані під пахвою. Сьогодні радикальну мастектомію роблять все рідше. У деяких випадках при мастектомії можна залишити шкіру грудей, що полегшує подальшу операцію з реконструкції грудей.
 • Видалення одного лімфатичного вузла (біопсія дозорного лімфовузла). Ракові клітини можуть поширюватися на тканини грудей з одного лімфатичного вузла, який називається дозорним вузлом. При підозрі на рак лікар виявляє лімфовузол, який може бути дозорним; його видаляють і перевіряють на наявність ракових клітин. Якщо вони не виявлені, ймовірність виявлення раку в інших лімфовузлах мінімальна, і подальші операції, як правило, не потрібні. Коли рак грудей починає поширюватися на інші частини організму, також проводять біопсію дозорного лімфовузла.
 • Видалення декількох лімфатичних вузлів (диссекция пахвових лімфовузлів). Якщо під час біопсії ракові клітини були виявлені в одному з пахвових лімфовузлів, лікар може вирішити вилучити та інші пахвовий лімфовузли. Однак після люмпектоміі, за умови, що ракові клітини вразили лише кілька пахвових лімфовузлів, хіміотерапія є настільки ж ефективними. Крім того, це допомагає уникнути багатьох побічних ефектів диссекции пахвових вузлів.
 • Видалення пахвових вузлів може бути необхідно, якщо дозорець лімфовузол, що містить ракові клітини, був виявлений після мастектомії та / або якщо пахвові лімфовузли збільшилися настільки, що їх можна відчути при медичному огляді.
 • Радіотерапія

  У радіотерапії для знищення ракових клітин використовується іонізуюче випромінювання. Найбільш часто радіотерапію проводять за допомогою спеціального пристрою, що направляє вивчення на уражені ділянки організму (зовнішня променева терапія). Але іноді променеву терапію проводять, поміщаючи радіоактивні матеріали всередину організму (брахітерапія).

  Зовнішня променева терапія зазвичай застосовується після люмпектоміі для лікування раку на ранніх стадіях. Іноді її також призначають після мастектомії і при великих пухлинах. При негативних результатах біопсії дозорного лімфатичного вузла за допомогою радіотерапії істотно знижується ймовірність поширення раку на пахвові лімфатичні вузли та інші тканини.

  Найпоширенішим побічним ефектом радіотерапії є червонуваті висипання на тих ділянках шкіри, куди направляється випромінювання. Тканина грудей в результаті радіотерапії може запалитися і / або стати більш твердою. Рідко зустрічаються більш серйозні побічні ефекти, наприклад, набряк тканин руки (лімфедема), пошкодження ребер, легких або нервів.

  Хіміотерапія

  При хіміотерапії ракові клітини знищують за допомогою медикаментів. Цей вид лікування часто призначають, якщо існує велика ймовірність рецидиву раку і / або його поширення на інші тканини. Це ад’ювантна системна хіміотерапія.

  неоад’ювантна хіміотерапія може знадобитися перед хірургічною операцією при пухлини великого розміру. Її мета — зменшити розмір пухлини, що полегшити операцію. Вона також може збільшити ймовірність повного одужання.

  Хіміотерапія також призначається на пізніх стадіях раку, коли він поширюється на інші частини організму. З її допомогою лікарі намагаються контролювати перебіг захворювання та зменшити його симптоми.

  Побічні ефекти хіміотерапії залежать від того, з допомогою яких препаратів проводять терапію. Найпоширенішими з них є: випадання волосся, нудота, блювання, млявість, підвищення ризику розвитку деяких інфекцій.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.