Дерматит — що робити з запаленою шкірою?

Дерматит — це загальний термін, використовуваний для позначення різних запальних захворювань шкіри. Є різні типи дерматиту; це поширене захворювання, зазвичай не заразне і не небезпечне. Однак його симптоми можуть викликати у хворого істотний психологічний дискомфорт.

Різновиди дерматиту

 • Контактний дерматит — це висипка, що з’являється в результаті повторюваних контактів з подразниками або алергенами.
 • Нейродерміт — хронічний свербіж, локалізований на певних ділянках шкіри.
 • Себорейний дерматит — найпоширеніше захворювання шкіри обличчя та голови, часто викликає лупу.
 • Статіс дерматит — захворювання, яке викликане скупченням рідини під шкірою ніг.
 • Атопічний дерматит, більш відомий як екзема або атопічна екзема — це хронічна висип, яка час від часу з’являється і зникає.
 • періоральний дерматит — висипання навколо рота.
 • Симптоми дерматиту

  Кожній різновиди дерматиту властиві свої особливі ознаки; загальними симптомами цього порушення є:

 • Червоність шкіри
 • Припухлості, набряки
 • Сверблячка
 • Поява плям на шкірі
 • Зверніться до лікаря, якщо симптоми дерматиту викликають у вас дуже сильний дискомфорт, якщо дотик до уражених ділянок викликає біль, якщо ви підозрюєте, що у вас інфекція шкіри і / або якщо домашні та безрецептурні засоби лікування не принесли ніякого результату.

  Причини

  У дерматиту може бути багато причин, включаючи алергії, генетичні чинники, фізичне і розумове напруження.

  Контактний дерматит

  Причиною цього захворювання є контакт з одним або декількома подразниками або алергенами. Найбільш часто контактний дерматит викликають: мило (у тому числі рідке мило, гелі для душу та інші гігієнічні засоби), засоби для чищення, гума, метали, зокрема, нікель, парфумерія, косметика, деякі рослини, неоміцин — поширений інгредієнт точкових антибіотичних мазей.

  Алергени викликають контактний дерматит значно швидше, ніж подразники. Як тільки у вас виробляється підвищена чутливість до якого-небудь речовини, досить його нетривалого контакту зі шкірою, щоб з’явилися симптоми контактного дерматиту. Одного разу виникла гіперчутливість зберігається протягом усього життя.

  Нейродерміт

  Дерматит цього типу розвивається, коли на певних ділянках шкіри з якоїсь причини виникає свербіж. Це призводить до того, що людина часто розчісує ці місця, після чого там нерідко з’являється висип. Найчастіше симптоми нейродерміту з’являються на щиколотках, зап’ястях, зовнішній стороні передпліччя та руки, на спині і на шиї. Вірогідними причинами цього порушення є: суха шкіра, хронічне подразнення шкіри, екзема, псоріаз.

  Себорейний дерматит

  При цьому захворюванні на шкірі з’являються жовтуваті і жирні на вигляд лусочки. Найбільш часто себорейний дерматит вражає шкіру голову; він особливо поширений серед людей з жирною шкірою. Загострення себорейного дерматиту пов’язані з порою року. Важливу роль в його розвитку відіграє спадковість. Крім того, він може розвиватися в результаті фізичної напруги, під час подорожей (особливо в країни з жарким і вологим кліматом) і в зв’язку з неврологічними захворюваннями, такими, як хвороба Паркінсона.

  Стасіс дерматит

  Стасіс дерматит розвивається, коли через поганий кровообіг під шкірою ніг накопичується рідина. Можливими причинами цього порушення є варикозне розширення вен, інші хронічні захворювання та рекурентні інфекції, які порушують циркуляцію крові в ногах.

  Атопічний дерматит

  Це захворювання часто пов’язано з алергіями і нерідко передається в спадщину в родинах, у членів яких діагностована астма та / або сінна лихоманка. Зазвичай перший епізод атопічного дерматиту трапляється ще в дитинстві; протягом життя сила прояву його симптомів може змінюватися. Основними причинами атопічного дерматиту вважаються порушення роботи імунної системи і генетична схильність до алергічних реакцій. Стрес може посилювати симптоми атопічного дерматиту, але не викликати їх появу.

  періоральний дерматит

  Найбільш часто причинами розвитку періорального дерматиту стають: макіяж, зволожуючі засоби, точкові кортикостероїдні мазі і продукти для догляду за порожниною рота, що містять фториди.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.