Дерматит на обличчі: результат контакту з дратівливим речовиною

Причинами дерматиту на обличчі особливо часто стає різна косметика — невипадково він частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Крім того, він нерідко розвивається у пацієнтів, у яких вже був дерматит на інших ділянках, наприклад, на руках.

Тригерами дерматиту на обличчі можуть бути:

 • Гума. Слід мати на увазі, що гума міститься в дуже багатьох звичних нам предметах, наприклад, в аплікатор, який використовують для нанесення туші для вій, або в спонжем, якими наносять або знімають декоративну косметику. Все це може стати причиною дерматиту на обличчі.
 • Метали. Найпоширенішим тригером дерматиту з металів є нікель. Він часто входить до складу сплавів, з яких роблять, наприклад, біжутерію та щипчики для завивки вій, які можуть стикатися зі шкірою обличчя, викликаючи алергічну реакцію.
 • акрилатів

  акрилатів входять до складу різних засобів для виготовлення штучних нігтів, як у домашніх умовах, так і в спеціалізованих салонах. Ці продукти можуть викликати дерматит на обличчі, не викликаючи його на руках. Акрилати також можуть міститися в оправах очок і різних клеючих матеріалах.

  Соснова смола

  Соснова смола входить до складу деяких косметичних засобів; крім того, контакт з нею може статися в спортзалах, в меблевих магазинах, і так далі. Якщо після дотику до смолі ви торкнетеся особи, це може призвести до розвитку дерматиту на обличчі.

  Інгредієнти сонцезахисних кремів

  бензофенону, інгредієнт багатьох сонцезахисних кремів, який блокує ультрафіолетове випромінювання обох типів, також може викликати дерматит на обличчі.

  Засоби для догляду за волоссям

  бензофенону також міститься в різних продуктах для догляду за волоссям.

  кокамідопропілбетаїн, який входить до складу багатьох дитячих шампунів, також може бути збудником дерматиту на обличчі — не в останню чергу тому, що шкіра обличчя чутливіше шкіри голови.

  Лікування

  Багато пацієнтів з дерматитом на обличчі намагаються лікувати це порушення самостійно за допомогою безрецептурних кортикостероїдів для місцевого застосування.

  Тривале використання цих препаратів истончает шкіру, що призводить до появи судинних сіточок, а також може викликати розацеа, катаракту та глаукому, якщо кортикостероїди наносилися на шкіру навколо очей.

  При підозрі на дерматит необхідно звернутися до дерматолога. Повністю вилікувати дерматит на обличчі неможливо, однак уникаючи впливу тригерів і використовуючи деякі засоби для полегшення симптомів, можна успішно контролювати перебіг хвороби.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.