Деринат — інструкція: чи варто боятися алергічних реакцій?

Деринат — це препарат, який відновлює імунітет , покращує відновні процеси в тканинах і утворення клітин крові. Застосовується він як зовнішньо для лікування різних ран, опіків, захворювань шкіри і слизових оболонок, так і у вигляді ін’єкцій, для лікування внутрішніх захворювань.

Механізм дії Деринат

Деринат (діюча речовина — натрію дезоксирибонуклеат) — це імуномодулятор (засіб, що відновлює імунітет), який виробляється російської фармацевтичної компанією ЗАТ ФП Техномедсервіс у вигляді розчинів для ін’єкцій в ампулах, для зовнішнього застосування у флаконах і для місцевого застосування у флаконах-крапельницях . Цей препарат має натуральне походження, його готують на основі молок осетрових риб, виділяючи з них високоочищену натрієву сіль ДНК.

Як імуномодулятор дерінат стимулює імунітет проти будь-яких збудників інфекції (бактеріального, вірусного та грибкового походження), підвищуючи опірність організму інфекціям. Механізм імуномодулюючої дії полягає в тому, що дерінат активізує лімфоцити, які відповідають, як за клітинний, так і за гуморальний імунітет.

При внутрішньом’язовому введенні дерінат підвищує клітинний імунітет у відношенні багатьох збудників інфекцій, в тому числі хламідій, золотистого стафілокока, кишкової палички, хелікобактер пілорі (цей мікроорганізм викликає виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки). Деринат надає протизапальну дію і сприяє відновленню роботи лімфатичної системи, особливо у вогнищі запалення, очищаючи організм від токсичних продуктів запалення і розпаду тканин.

Деринат для відновлення тканин

Деринат також сприяє відновленню тканин, як в області шкіри та слизових оболонок (ран, опіків, трофічних виразок), так і при різних запальних і виразково-некротичних процесах в області внутрішніх органів.

Так, при некротичних процесах (вони супроводжуються відмиранням тканин) під впливом Деринат тканини, в яких стався некроз, швидше відторгаються, що сприяє їх більш швидкому відновленню. Під дією Деринат швидше очищаються і гояться інфіковані рани, тяжкі опіки, він захищає тканини від радіаційного впливу.

Деринат у вигляді внутрішньом’язових ін’єкцій використовується при лікуванні таких захворювань, як ішемічна хвороба серця. Після курсу лікування Деринат підвищується переносимість фізичних навантажень, зменшується число і тривалість нападів стенокардії.

Поліпшується під впливом Деринат перебіг виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки — рубцюються виразки, зменшується запальний процес, пригнічується життєдіяльність збудника інфекції.

Деринат стимулює утворення клітин білої крові, відповідальних за клітинний і гуморальний імунітет — зернистих лейкоцитів і лімфоцитів, а також знижує чутливість цих клітин до пошкоджуючогодії хіміо-і променевої терапії при лікуванні онкологічних захворювань.

На підставі лабораторних досліджень було встановлено, що дерінат не володіє канцерогенними властивостями і не чинить негативного впливу на дитину під час внутрішньоутробного періоду.

Після внутрішньом’язового введення дерінат швидко всмоктується в кров і розподіляється в органах і тканинах. Він виявляється у всіх органах і тканинах, у тому числі в центральній нервовій системі, активізуючи в них обмінні процеси. Найбільша концентрація препарату виявляється в лімфатичних вузлах, кістковому мозку, селезінці та вилочкової залозі — органах, відповідальних за імунітет. Деринат частково руйнується в печінці, але в основному виводиться у незмінному вигляді через нирки та кишечник.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.