Депіляція: легкий шлях до краси

Чистий, гладка шкіра — це завжди красиво. Сьогодні для жінок така шкіра особливо актуальна і ось уже косметичні салони навперебій пропонують різні методи депіляції і епіляції. Чим же відрізняється депіляція від епіляції, а може бути це взагалі одне і те ж?

Чим депіляція відрізняється від епіляції і протипоказання для цієї процедури

Депіляція — це видалення волосся з поверхні тіла, не зачіпає їх коренів. Під час епіляції волосся видаляються разом з коренем. До депіляції відноситься гоління, вищипування волосся, видалення їх за допомогою різних хімічних препаратів (кремів або гелів, розчинювальних білок волосся), видалення волосся за допомогою воску або цукру. Епіляція зазвичай проводиться за допомогою спеціальної апаратури (фотоепіляція, лазерна епіляція).

Останнім часом з’явився ще один термін — біоепіляція, до якої найчастіше відносять видалення волосся воском і цукром. Традиційно ці способи видалення волосся відносяться до депіляції, але якщо їх проводити досить довгостроково, то це призводить до руйнування коренів волосся і виникає ефект епіляції. Але, як правило, процес це дуже довгий. Правда, волосся після біоепіляції зростають повільніше, ніж після інших способів депіляції, так як корені волосся все ж кілька пошкоджуються.

Депіляцію не можна проводити, якщо на шкірі є якісь висипання (висип будь-яких гострих або хронічних шкірних захворювань, алергічний висип), келоїдні рубці (піднімаються над шкірою і схильні до зростання червоні рубці), пухлини (як злоякісні, так і доброякісні ), бородавки. Протипоказана депіляція і при таких загальних захворюваннях, як цукровий діабет з порушенням імунітету, важкі захворювання органів кровообігу (стенокардія, гіпертонічна хвороба), будь-які гострі захворювання, варикозне розширення вен, прийом гормональних лікарських засобів.

Механічні способи депіляції

До механічних способів депіляції відносяться гоління і вищипування волосся. Гоління частіше використовують для домашньої депіляції волосся на шкірі рук, ніг, в пахвовій області і в інтимній зоні. Це простий і доступний метод, яким користуються багато жінок. Але він має і ряд недоліків: шкіра травмується і дратується після гоління, в неї може потрапити інфекція, волосся після гоління відростає дуже швидко і стають більш жорсткими і неслухняними, що сприяє їх неправильного росту і вростання в шкіру. Для жіночого гоління випускаються особливі верстати (зазвичай рожевого кольору), які відрізняються від чоловічих і за формою.

Вищипування проводять пінцетом або спеціальним приладом — епілятором. Найчастіше цей спосіб застосовують для видалення волосся на обличчі, наприклад, на підборідді і над верхньою губою. Це буває необхідно робити жінкам, з підвищеним вмістом чоловічих статевих гормонів в крові.

Хімічні способи депіляції

Засоби для хімічної депіляції (креми і гелі) містять хімічні речовини (часто це ферменти), що розчиняють кератин (білок волосся), в результаті чого волосся стоншуються і відпадають. Коріння волосся при цьому не руйнуються. Небезпека хімічних засобів полягає в тому, що вони в більшості своїй мають підвищену чутливість до температури і кислотності шкіри: вони здатні змінити свою активність при певних властивостях шкіри.

Хімічні засоби також здатні викликати алергічні реакції, тому перед їх першим проведенням слід робити пробу на чутливість у відповідності з правилами, зазначеними в інструкції. За допомогою хімічної депіляції не можна видаляти волосся в області брів — це створює небезпеку для очей.

Косметична промисловість випускає засоби для хімічної депіляції, призначені для тієї чи іншої області тіла: для рук і ніг, інтимних зон та пахвовій області, особи. Вони відрізняються один від одного концентрацією діючої речовини: для інтимних місць, пахв і обличчя застосовуються менш концентровані засоби, ніж для шкіри ніг.

Після проведення хімічної депіляції потрібно дотримуватись певних правил: не голити в цій області волосся, не видаляти їх за допомогою воску та цукру, не перебувати під прямими сонячними променями. Робити повторну хімічну депіляцію можна буде приблизно через тиждень після попередньої.

Біоепіляція

До біоепіляції відносяться воскова та цукрова депіляція. Депіляція воском називається ще ваксинг. Він застосовується для видалення волосся з будь-якої області тіла. Ваксінг можна проводити як вдома, так і в косметичному салоні, для цього випускається спеціальний віск. У домашніх умовах застосовують холодний вид Ваксінг, в косметичних салонах — як холодний, так і гарячий (його небезпечно проводити вдома, тому що можна викликати опік, але зате він менш болючий).

Цукрова депіляція (шугарінг) зараз виконується в багатьох салонах. Це древній спосіб позбавлення від волосся, його використовувала ще Клеопатра. Проводиться така депіляція за допомогою косметичних засобів на основі цукру, мають вигляд густої в’язкої маси. Метод безпечний, менше травмує шкіру і не викликає алергічних реакцій.

Після Ваксінг і шугарінга волосся відростає повільніше, ніж після інших видів депіляції і якщо їх робити кілька років поспіль на одному і тому ж місці, то волосся припиняють рости зовсім.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.