Демодекоз — самовилікування неможливо

загрузка...

Демодекоз — це захворювання, викликане крихітними і кліщами, що живуть в волосяних цибулинах. У людей симптоми демодекозу зазвичай з’являються на лобі, щоках, з боків носа, на віях і в зовнішніх каналах вуха. Він може спостерігатися у пацієнтів будь-якого віку, але дуже рідко зустрічається у дітей молодше п’яти років. Кліщі, що викликають це захворювання, особливо активно розмножуються в організмах людей з ослабленою імунною системою.

Як правило, демодекоз викликають кліщі двох видів — Demodex folliculorum і Demodex brevis. Перший з них селиться в маленьких волосяних цибулинах, особливо — в фолікулах вій. В якому віці він харчується клітинами шкіри. Demodex brevis зазвичай живе в сальних залозах, з’єднаних з волосяними цибулинами і харчується залозистими клітинами.

Довжина тулуба Demodex folliculorum становить 0.3-0.4 мм, Demodex brevis — 0.15-0.2 мм. На своїх восьми ніжках вони можуть переміщатися зі швидкістю 8-16 мм за годину і роблять це переважно вночі. При яскравому світлі вони, як правило, забираються назад в фолікули, в яких живуть.

Симптоми демодекозу

Найпоширенішими симптомами демодекозу є набряки повік, поява сухих лусочок на повіках, поруч з віями; запалення повік; суха, груба на дотик, лущиться шкіра.

У більшості випадків, однак, незважаючи на те, що ці кліщі живуть в шкірі у багатьох людей, вони не викликають появи будь-яких симптомів. Тригером розмноження кліщів і розвитку демодекозу зазвичай стає придушення імунної системи через деяких захворювань (наприклад, ВІЛ) або в результаті хіміотерапії та інших видів лікування.

Профілактика і лікування демодекозу

Здоровій людині для запобігання розвитку демодекозу досить простих заходів:

 • Мийте обличчя двічі в день за допомогою засобу, не містить мила
 • Уникайте очищаючих лосьйонів, що містять масла, та жирної декоративної косметики.
 • Регулярно робіть пілінг, щоб видалити омертвілі клітини шкіри
 • Однак якщо у вас з’явилися симптоми, які можуть бути симптомами демодекозу, зверніться до лікаря. Якщо діагноз підтвердиться, він може призначити вам прийом точкових інсектицидів, таких як Кротамітон або Перметрин. Метронідазол у вигляді гелю або таблеток також ефективно допомагає позбавитися від збудників демодекозу.

  Крім того, хворим декомдекозом рекомендується двічі на день промивати уражені ділянки дитячим шампунем і перед сном наносити на повіки антибіотичну мазь.

  Мазь з однопроцентним оксидом ртуті і гель пілокарпін теж ефективно знищують кліщів, які викликають демодекоз, і зменшують симптоми захворювання.

  Суміш масел чайного дерева і масла макадамії при нанесенні на уражені ділянки знищує самих кліщів і їхні яйця. Однак якщо симптоми демодекозу з’явилися на століттях (як буває в більшості випадків), таке лікування може бути не цілком безпечно. При попаданні в очі олія чайного дерева з великою ймовірністю викличе сильне роздратування.

  У важких випадках, наприклад, якщо демодекоз діагностовано у інфікованої ВІЛ, може бути рекомендований прийом івермектину.

  Додаткові заходи

 • Використовуйте шампунь і мило з маслом чайного дерева до зникнення симптомів.
 • Викиньте стару декоративну косметику. Можна залишити тональний крем, але обов’язково потрібно викинути пудру, туш для вій, і іншу косметику, на якій можуть бути збудники демодекозу.
 • Поперіть постільна білизна і купіть нові подушки.
 • Переконайте інших людей, що живуть в одному будинку з вами, також перевірити не демодекоз.
 • Перевірте на демодекоз домашніх тварин (це захворювання часто зустрічається у собак).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.