Деформація грудної клітки: вроджена і набута — яка небезпечніше?

Виділяють три основних види набутої деформації грудної клітки : воронкоподібне деформація грудної клітки («запала груди»), килевидная (клиноподібна) деформація грудної клітки і деформація, викликана сколіозом. Найпоширенішими вважаються воронкообразная і килевидная деформація грудної клітки.

Воронкоподібна деформація грудної клітки

Основна причина лійкоподібної деформації грудної клітки — аномалії сполучних тканин, що викликають вдавлювання грудини всередину, у напрямку до хребта. У більшості випадків такий вид деформації грудної клітки спостерігається вже при народженні або протягом перших двох років життя.

Воронкоподібна деформація грудної клітки — вроджена аномалія, найпоширеніший вид деформації грудної клітки у дітей, зустрічається у одного на триста-чотириста новонароджених. Такий вид деформації частіше спостерігається у хлопчиків, ніж у дівчаток. Передбачається, що воронкоподібне деформація грудної клітки — успадковується аномалія.

Діагностика

 • Перший етап діагностики лійкоподібної деформації грудної клітки — стандартна рентгенографія грудної клітки.
 • цитометрії грудей включає вимір обхвату грудей в області дистальної третини грудини або в області найбільшої деформації в момент глиб вдиху.
 • Обчислення антропоморфіческого індексу припускає вимір симетричності і глибини воронкоподібної деформації.
 • У деяких випадках для визначення необхідності хірургічного втручання виконується стандартний кардіопульмонарний функціональний тест.
 • Комп’ютерна томографія грудної клітки виконується для визначення ступеня деформації, ступеня стиснення легенів в результаті деформації і наявності зміщення органів середостіння.
 • Лікування лійкоподібної деформації грудної клітки

  У легких та середньої тяжкості випадках деформації лікування не потрібне, оскільки воронкоподібне деформація не порушує роботу внутрішніх органів.

  Основний метод корекції лійкоподібної деформації грудної клітки — остеохондропластіка, що припускає розтин передньої стінки грудної клітки, формування шкірних і м’язових клаптів, видалення пошкоджених хрящів та виконання стернальной (грудинной) остеотомії (процедури розсічення кісток).

  Більш сучасна і менш інвазивна процедура корекції деформації — ендоскопічна методика, що припускає введення загрудинної (ретростернального) металевого стержня через два розрізи за допомогою тораскопа. Через два-три роки стрижень віддаляється. Така процедура застосовується в основному для дітей у віці дванадцяти-чотирнадцяти років, для дітей молодшого віку і дорослих може знадобитися введення двох стержнів. У ендоскопічних методик корекції лійкоподібної деформації грудної клітки ризик ускладнень вище, ніж у традиційних методів корекції.

  кілевідних деформація грудної клітки («курячі груди»)

  Для килевидной деформації грудної клітки характерно збільшення передньо-заднього розміру грудей. Основні причини такого виду деформації — рахіт і важка астма у дітей, іноді ускладнена дефектом міжшлуночкової перегородки серця. У двадцяти відсотках випадків килевидной деформації грудної клітки спостерігається сколіоз.

  килевидной деформації грудної клітки поширена набагато менше, ніж воронкоподібне деформація, і зазвичай спостерігається вже в ранньому віці — найчастіше у дітей віком від трьох до п’яти років. Для діагностики килевидной деформації грудної клітки застосовуються рентгенографія та комп’ютерна томографія грудної клітки, а також ряд інших специфічних тестів — в тому числі кардіопульмонарний функціональний тест для визначення функції легень і Ехокардіограма для визначення порушень серцевої діяльності, викликаних деформацією грудної клітки.

  Корекція килевидной деформації грудної клітки

  У багатьох випадках корекція килевидной деформації грудної клітки не потрібно.

  Основний метод корекції деформації грудної клітки — екдоскопіческая резекція реберних хрящів і стернального остеотомія. Такі методи призначені для косметичної корекції деформації, але не сприяють нормалізації функціональних порушень, викликаних деформацією грудної клітки.

  У дуже рідкісних випадках, коли килевидная деформація грудної клітки викликає порушення серцевої діяльності або легенів, виконується відновна хірургічна операція.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.