Де знаходяться кудикіни гори?

Не дивлячись на якусь комічність назви, Кудикіни гори — це цілком реальний гірський масив, який знаходиться в Двух’якорной долині недалеко від Феодосії (півострів Крим).

Сам вираз пов’язано з забобонами наших предків. Як відомо, в минулому люди до смерті боялися різного роду злих духів, чортів та іншої нечесті. Коли вони збиралися в дорогу, вони бажали щоб їх подорож було закінчено добре і без всяких пригод. Тому вони побоювалися говорити сусідам про те, куди вони направляються, щоб ті їх не наврочили. Відмовкою на питання «Куди зібрався?» була відповідь «Куди, куди … На кудикіни гори!». Видно, що назва гір інтуїтивно утворено від слова «куди». «Куди» — «Кудикіни гори».

Існує інша версія походження цього виразу, і різні місця розташування Кудикіних гір. Деякі люди приписують негативний відтінок висловом «Кудикіна гора». Це глибоко йде в наше коріння. Справа в тому, що багато обрядів тодішніх жителів Росії придбали негативний характер, через втручання в основну релігію, християнства.

Відомо, що до появи на Русі християнства, рівень світорозуміння і грамотності був досить і досить високий. Люди були здатні вільно керувати своєю долею, так як єднання зі світом і з собою давало їм можливість вирішувати проблеми, спираючись тільки на себе. Але після вливання в уми людей нової релігії відбулася сум’яття. З’явилася велика кількість людей зі слабкою волею, і залежністю від нової релігії смирення. Такі люди були не здатні вирішувати свої проблеми самостійно, і вони зверталися за допомогою до старших та до волхвам, які «працювали» або в лісі, або на височинах, тобто на горах. Гора — це якийсь символ піднесення і наближення до Бога. Впевнений людина йшла на гору, щоб віддячити Богові за надані йому можливості управління своєю долею і навколишнім світом. А людина слабка і беззахисна перед ударами долі йшов на гору з питанням «Куди мені йти?». Тобто людина не могла зрозуміти куди йому далі рухатися і в якому напрямку організувати себе. Після цього, на горах стали з’являється одноповерхові будівлі із круглою дахом, де Куди-вісники (або чарівники) стали допомагати своїм одноплемінникам в їх питаннях. Чоловік, який ходив на гору за допомогою не мав морального права визнати себе слабким. Тому, вони ходили туди в таємниці. Невпевненість для чоловіка тих років, означала повний крах його відносин з одноплемінниками.

У зв’язку з вище сказаним не можна не згадати слова Нострадамуса. Він говорив, що «Життя — це низка виборів». По-справжньому вільні люди не боятися вибирати, і у відповідь на питання про те, де знаходиться їх Кудикіни гори, вони точно дають відповідь, будучи повністю впевненими у своїх прагненнях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.