Де знаходиться сонна артерія?

Артерії — це судини, які необхідні людині, щоб транспортувати кров від серця до всіх органів і різних тканин людини. Не плутайте їх з венами, адже по венах кров біжить навпаки у напрямку до серця. Існує поняття «загальна сонна артерія», а крім того, говорять ще про лівої і правої загальної сонної артерії, зовнішньої і внутрішньої. Отже, щоб зрозуміти, де знаходиться сонна артерія, необхідно розібратися в даних поняттях.

Де розташована сонна артерія

Загальна сонна артерія є парною і бере свій початок в вентральной аорті в області грудної порожнини. Тобто вона проходить від серця до шиї. Функція сонної артерії — постачати мозок кров’ю, а також орган зору і більшу частину голови. Саме в ній можуть з’явитися бляшки, що називають атеросклерозом. Виходить, що звуження або закупорка її судин може призвести до порушення кровообігу і навіть до інсульту. Сонна артерія ділиться на дві гілки … Права сонна артерія йде від плечеголовного ствола. Ліва сонна артерія починається від дуги аорти. Цим і пояснюється, що ліва гілка довше правою приблизно на 20-25 мм.

Що ж тоді таке зовнішня і внутрішня сонна артерія? Там, де знаходиться верхній край щитовидного хряща (кадика), сонна артерія розходиться на внутрішню і зовнішню. Зовнішня відповідає за постачання кров’ю особи. А внутрішня кровоснобжает головний мозок, проходячи по мускулам шиї, входячи в череп в скроневій області.

Сонна артерія називається сонної, оскільки при дуже правильному натисканні на неї людина може втратити свідомість або навіть померти. Якщо її рецептори сприймають натиснення як підвищення тиску, то вони починають його знижувати, серце повільніше працює і людина втрачає свідомість. Погано обізнані люди вважають, що якщо натиснути на сонну артерію, людина засне. Це не так, адже втрата свідомості і сон — це дві різні речі.

Сонна артерія — де знаходиться і як знайти

Все вищесказане про те, де сонна артерія у людини, — анатомія і звичайна людина не зрозуміє, де знайти сонну артерію, наприклад, щоб перевірити пульс потерпілого людини. Щоб її знайти, дотримуйтесь інструкції:

 • Покладіть вказівний і середній пальці на щитовидний хрящ (так називають кадик).
 • Перемістіть пальці в сторону від кадика, там Ви відчуєте м’яке поглиблення.
 • Тепер можете перевіряти, чи є пульс у людини або вимірювати свій власний пульс.
 • У випадку, якщо Ви не змогли намацати пульс, подивіться на фото, де знаходиться сонна артерія у людини.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.