Де знаходиться Росія?

Росія. Країна з історією, яка включає не один десяток століть. Як відомо, Росія займає найбільшу територію в світі серед всіх інших країн. Наша батьківщина багата природними ресурсами, які виступають об’єктами спекуляцій у політичних і міжнародних питаннях. Але наша стаття не про це. Сьогодні, ми поговоримо про географічні параметри та характеристики Російської Федерації. Отже:

Де знаходиться Росія?

Росія займає просто величезний простір на всій Земній кулі. Крайня північна точка країни — це мис Флігель, яка знаходиться на острові Рудольфа на архіпелазі Земля Франц-Йосифа. Найпівденніша точка Росії розташувалася на кордоні Афганістану з Азербайджаном на північний захід від гори Базардюзю. Крайня точка Росії на заході — це Калінінградська область, яка, однак, є анклавом. Основна частина території Російської Федерації починається на березі річки Педья на межі Росії та Естонії. Ну і крайня точка країни на сході — це острів Ротманова в Беринговому протоці.

Росія розташована в двох частинах світу. Подивившись на глобус зверху, ви зможете собі приблизно уявити, де на карті знаходиться Росія. Європа і Євразія включають в себе західну і східну територію Росії. Володіючи таким простором, наша країна межує з великою кількістю країн. Межі країн прийнято розділяти на сухопутні і морські. Таким чином Росія має сухопутні кордони з Казахстаном, Китаєм, Монголією, Україна, Фінляндією, Білорусією, Абхазією, Південною Осетією, Грузією, Естонією, Азербайджаном, Литвою, Латвією, Норвегією, Польщею, КНДР. А також морські кордони Росії — це кордони з Японією і США.

Говорячи про водної частини країни, не можна не згадати про те, якими морями і океанами омивається територія Росії. Води і моря Тихого, Північного Льодовитого і Атлантичного океанів омивають береги нашої країни. Такі моря, як Берингове, Охотське та Японське включені у води Тихого океану. Північний Льодовитий океан включається в себе води Баренцового, Білого, Карського, Східно-Сибірського, Чукотського морів, а також моря Лаптєвих. Ну і моря Атлантичного океану — це такі моря, як Чорне, Азовське та Балтійське.

Росія, як ми вже згадували, є найбільшим державою в світі і займає площу рівну 17098242 квадратних кілометрів. Це складає 11,5% всієї площі суші Землі, 12,6% всієї освоєної суші людиною. Де знаходиться центр Росії? Центральна частина країни розташувалася в Європейській частині Росії.

Росія багата практично всіма природними ресурсами. Проте, сільськогосподарська галузь не займає всю територію країни, так як географічне положення Росії — це широти швидше холодного і непридатного для розвитку сільського господарства ряду. На території Росії розташовується більше 35% всіх природних ресурсів і 50% стратегічної сировини. Мінерально-ресурсний потенціал нашої країни просто феноменальний. Згідно з оцінками фахівців, сума, яка виходить при підрахунку вигоди від продажу даних ресурсів, становить понад 300 трильйонів доларів. Абсолютно астрономічне значення навіть для сьогоднішньої дорогою життя. Мінеральні ресурси та корисні копалини дають нам можливість вижити. Без цих дарів природи людство не протягне й кількох місяців.

Ми сподіваємося, що ви, дорогий читачу, почерпнули для себе інформацію про Росію і дізналися про те, де знаходиться Росія. Найбільша країна світу несе на собі найбільшу відповідальність. Усвідомлення цієї думки повинно прийти до тих, хто цією країною керує. Їм необхідно дуже дбайливо ставитися до тієї природи, яка дає можливість і умови для життя всього людства.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.