Де знаходиться підшлункова залоза?

v Відео — «Де знаходиться підшлункова залоза»

Підшлункова залоза, це орган травлення, який є не тільки у людини, а й практично у всіх тварин. Де знаходиться підшлункова залоза людей в основному цікавить тільки коли у них щось болить «десь в області живота». Частина людей при появі болю починає повторювати як мантру майже вся будова тіла: серце ліворуч, печінка справа, нирки у попереку, шлунок в середині, підшлункова … а де вона?

Де знаходиться підшлункова залоза

Де знаходиться підшлункова залоза у людини цілком можна зрозуміти вже з її назви «під шлунком». Але це в положенні не стоячи, а лежачи, а таке її назва ввели лікарі та патологоанатоми, тому що для них вона виходить як раз під шлунком, коли вони працюють з пацієнтом на операційному столі. В дійсності вона знаходиться позаду шлунка на задній черевній стінці ближче до лівої сторони ребер на висоті I або верху II поперекових хребців. Вона не дуже велика, витягнута за формою і приблизно 15-25 сантиметрів в довжину.

Підшлункова залоза з’єднана протоками з дванадцятипалої кишкою і поставляє в неї жовч (підшлункової сік). Так відбувається подальша переробка їжі після її виходу зі шлунка. Також підшлункова залоза, крім участі в травленні виділяє ендокринні гормони, які беруть участь в обміні речовин найвідоміший з них — інсулін.

Навіщо потрібна підшлункова залоза і жовч, яку вона виділяє — вона бере участь у перетравлюванні жирної їжі і білків, так що тим у кого проблеми з підшлунковою варто утриматися від м’яса і молочних продуктів. Виробляються підшлунковою залозою гормони беруть участь у вуглеводному обміні, тобто регулюють рівень цукру в крові.

Які бувають порушення роботи підшлункової залози

Вона може бути кільцеподібної форми і оперізувати дванадцятипалу кишку, самому по собі це не так вже й страшно, але при запаленні вона збільшується в розмірах і блокує рух їжі у дванадцятипалій кишці, що може вкрай негативно позначатися на всьому організмі.

Поразка тих частин підшлункової залози, які виробляють гормони, сприяє розвитку цукрового діабету. Так як в організмі неправильне кількість інсуліну, який необхідний для переробки цукру. У випадку, якщо інсуліну виробляється занадто мало, з’являється цукровий діабет першого типу — інсулінозалежний, якому важко справлятися з обмінів речовин самостійно і потрібні регулярні ін’єкції інсуліну. У випадку, коли інсуліну занадто багато, цукор розщеплюється надто швидко і формується діабет другого типу — інсулінонезалежний, при цьому типі також необхідно стежити за рівнем цукру і при необхідності його швидко поповнювати.

При запаленні підшлункової залози виникають хворобливі відчуття в області, описаної вище, а також не можуть процеси травлення і при вживанні речовин, для переварювання яких необхідна участь підшлункової залози, виникають хворобливі відчуття й утруднення в травному процесі. Як виникає запалення — якщо ферменти та інші речовини беруть участь у травленні починають працювати не там де їм місце, в дванадцятипалій кишці, а в протоках і тканинах безпосередньо підшлункової залози.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.