Де знаходиться файл hosts?

v Відео — «Де знаходиться файл hosts»

Коли у вас виникають проблеми, пов’язані з зараженням комп’ютера вірусами, напевно, скрізь радять попрацювати з файлом host. Але що це таке, невже він створений лише для цього, і де знаходиться файл hosts?

Що таке файл hosts

Багатьом би хотілося знати, для чого потрібен файл host. Ми постараємося донести до вас інформацію доступною мовою.

Отже, файл hosts в першу чергу визначає відповідність певних доменних імен IP-адресами. Він може бути використаний для збільшення швидкості роботи в інтернеті, тобто hosts обходить звернення до DNS сервера для досить часто відвідуваних сторінок, блокує доступ до окремих небажаних сайтів і ставить заборону на звернення до адрес банерообмінних мереж.

Де знаходиться файл hosts, ми розповімо пізніше, а поки подивимося, як виглядає файл hosts. За замовчуванням у ньому міститься всього один рядок: 127.0.0.1 localhost. В ньому ж розташована і невеличка довідка від Microsof, в якій є правила додавання нових записів.

Як працює файл hosts

Отже, при звичайній роботі ви набираєте адресу сайту в браузері, потім він зв’язується з DNS сервером. Останній трансформує цю адресу сайту в IP адресу запитуваної сервера. Внизу знаходиться рядок стану браузера, в ній в цей час написано «Пошук вузла …». Коли вузол знайдений, в рядку стану браузера з’являється напис: «Вузол знайдений, очікується відповідь …». В цей момент встановлюється TCP з’єднання.

Але роботу в інтернеті можна і прискорити. У файлі hosts зіставляються доменні імена з часто відвідуваними сайтами (з їх IP адресами). Тобто пропадає необхідність звернення до DNS сервера, з’єднання встановлюється відразу ж. IP вузла пізнається просто — за допомогою програми ping, яка знаходиться за наступним шляхом: диск С, WINDOWS, system32, і там вже ping.exe.ам необхідно набрати в командному рядку cmd.exe і натиснути ОК. З’явиться віконце, в якому треба буде надрукувати ping www.yandex.ru наприклад. Ось так ви й отримаєте IP адреса яндекса.

Де знаходиться файл hosts

Для операційної системи Windows XP або Vista файл hosts знаходиться тут:

 • локальний диск С
 • WINDOWS
 • папка system32
 • знову ж папка drivers
 • etc
 • файл hosts
 • У Windows 7 знаходимо програму notepad, яка знаходиться в корені папки C: windows . Натисніть правою кнопкою миші на файл, викличте контекстне меню. Запускаєте файл від адміністратора, в блокноті через меню «відкрити файл» йдете по шляху C, windows, system32, drivers. З’являється папка etc. У цій папці в ручну набираємо «hosts» в рядку «Файл».

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.