Де знаходиться Еверест?

Еверест — це гора, яка є найбільш високою на землі. Інші його назви Джомолунгма і Сагарматха, але для європейця ці назви звучать занадто дивно, а для носіїв деяких мов і зовсім це важко вимовляти, тому ми частіше чуємо саме назва Еверест.

Де знаходиться Еверест — на Сході, на кордоні Непалу і Китаю. Це одна з гір в гірській системі Гімалаїв. Але фактично, сама вершина Евересту знаходиться на території Китаю.

Еверест є не просто високою горою, це найвища точка земної кулі.

Висота Евересту за різними джерелами від 8844 до 8852 метрів. А це майже 9 кілометрів, цю відстань і на горизонталі досить суттєве, а якщо уявити його в висоту, то вам доведеться подумки поставити один на одного десятки існуючих хмарочосів.

Еверест як найвища точка землі є привабливою метою для альпіністів, але не кожен здатний дійти до вершини цієї гори. Перші сходження почали здійснювати на початку двадцятого століття, але через поганий оснащення вони не добиралися до вершини і зупинялися в декількох сотнях метрів до вершини. І тільки до 1953 року першої групи людей нарешті вдалося це зробити.

На Евересті відбувалися нещасні випадки і багато мандрівників загинули або так і не добравшись до вершини, або повертаючись з неї, при цьому в ряді випадків не залишилася точних даних про це.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.