Де знаходиться апендицит?

v Відео — «Де знаходиться апендицит»

Багато людей, що задають питання: «Де знаходиться апендицит?», часто плутають поняття «апендицит» і «апендикс». Апендикс — це невеликий червоподібний відросток, який прилягає до сліпій кишці. Апендицит — це захворювання, яке характеризується запаленням в апендиксі. Тому апендицит буде поширюватися в області, де знаходиться апендикс. Примірне місце знаходження апендикса — в правій нижній частині живота. Також місце розташування апендикса може змінюватись в залежності від його довжини і брижі. Брижа — невелика плівочка, яка прикріплює апендикс до структур черевної порожнини. Вона може бути довше стандартного розміру, сам апендикс також може бути більше звичайного. Поєднання довгого апендикса і довгою брижі дозволяє першому змінювати своє місце розташування. Апендикс може знаходитися в області тазу або позаду ободової кишки.

Апендицит виникає, коли відбувається закупорка отвору між сліпою кишкою і апендиксом. Причини закупорки можуть бути наступні:

 • велика кількість густого слизу усередині апендикса
 • калловие маси
 • розпухла лімфоїдна тканина в апендиксі
 • Ще одна можлива причина виникнення апендициту — розрив апендикса. На сьогоднішній день причини розриву чітко не вивчені, проте припускають, що це відбувається через зміни в лімфоїдної тканини, яка вистилає апендикс зсередини.

  Симптоми апендициту:

 • Біль у животі. Спочатку вона відчувається по всьому животу. Коли запалення наростає, воно поширюється через оболонку апендикса до очеревини. Очеревина — це вистилання живота у вигляді тонкої плівки. Коли запалення досягає очеревини, біль поширюється на невеликій ділянці, який можна легко визначити. Однак якщо відбувається розрив апендикса, то інфекція поширюється по всій очеревині, тому біль знову може виникнути в більшій частині живота.
 • Нудота, блювота. Часта причина цього симптому — непрохідність кишечника.
 • Підвищення температури — симптом необов’язковий. Підвищена температура — реакція організму на запалення, але розвиток захворювання може протікати і без неї.
 • Як протікає захворювання?

  Виникає запалення (причини див. вище). Якщо воно буде поширюватися в товщі апендикса, то він може розірватися. Інфекція може піти по черевної порожнини, тим самим викликаючи сильний біль в животі. Проте зазвичай запалення розвивається на невеликій ділянці навколо апендикса. Так виникає периапендикулярних абсцес. Буває, що організм сам справляється із захворюванням без допомоги лікарів. Таке трапляється при прийомі антибіотиків або у деяких пацієнтів у віці. Однак якщо інфекція встигла поширитися по черевній порожнині, тут без хірургічного втручання не обійтися. Апендикс вирізують, а запалення усувають за допомогою спеціальних засобів. Буває також ситуація, коли хворий знаходиться під наглядом лікарів і несподівано йде на поправку. В цьому випадку також можуть видалити апендикс. Це робиться для профілактики повторного виникнення захворювання. У будь-якому випадку, якщо у Вас виникають симптоми апендициту, зверніться до лікаря за допомогою. Якщо апендицит не лікувати, він може спричинити за собою серйозні ускладнення, такі як прорив апендикса, кишкову непрохідність і сепсис.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.