Де винайшли шахи?

Як не крути, шахи з’явилися в Індії! Істинно чи дане твердження? Про це ми дізнаємося сьогодні. Подивимося, де винайшли шахи, чи багато існує версій історії гри, і яка з них доведена.

Де винайшли шахи

Версій створення цієї настільної гри, дійсно, чимало. Скільки ж років шахів? У першій легенді говориться, що шахи винайшов математик з Індії приблизно 1000 р. до н.е. Цей же математик відомий тим, що він винайшов таке знамените математичне дію, як зведення в ступінь. Ці дві події тісно пов’язані між собою. Правителю так сподобалася настільна гра в шахи, що він захотів віддячити математика, але не знав, чому. Тоді математик сказав, що його можна віддячити зерном в тій кількості, яка дозволить заповнити всі 64 клітини шахової дошки за наступним принципом … Спочатку потрібно покласти на першу клітку дошки 1 зернятко, потім на другу — 2, на третю — 4 і т.д. Правитель не знав, що 2 в 64 ступені зерна не знайти в усьому світі, тому по дурості зрадів, думаючи про 2-3 мішках зерна.

Легенда, звичайно, гарна, але доказів її так і не привели. Втім так сталося і з другою версією про те, що гру в шахи винайшли в другому або третьому тисячолітті до н.е. Дана версія грунтується лише на розкопках археологів знову ж таки в Індії, Єгипті, Іраку.

Історики відносять винахід шахів до 570 року н.е. А країною, де винайшли шахи, вважають Індію. Адже вперше про настільної гри шахи згадувалося в перської поемі, де говориться, що шахи винайдені в Індії. Перська книга є доказом теорії винаходи шахів, оскільки в ній вказується вся термінологія гри шахи, різні дії фігур. У книзі розповідається про те, як потрапили шахи з Індії в Персію (тобто стародавній Іран). У творах перського поета Фірдус також можна знайти інформацію про те, як посланці індійського раджі підносили дари шейху Персії Чосрою I Анушіравана, а одним з подарунків були ті самі шахи. Шахи розійшлися по усім цивілізованим країнам після того, як Персію завоювали араби-мусульмани.

До Росії шахи потрапили безпосередньо з східних країн, так говорять археологічні розкопки і збереглися до цих пір назви певних шахових фігур. І на Русі в поемах писали про шахи, як про найпопулярнішу гру. А шахи на європейський манер були завезені до нас через Польщу з Італії.

Виходить, що яка б легенда не була істинною, країною, де винайшли шахи, є Індія.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.