Де у людини знаходяться нирки?

v Відео — «Де в людини знаходяться нирки»

Нирки — це орган сечовидільної системи. Простіше кажучи, нирки можна порівняти з очисними спорудами в організмі, адже через них протікає кров (приблизно 1500 л.). Саме завдяки ниркам кров очищується від токсичних речовин, а все шкідливе виходить разом з сечею. Крім того, нирки відповідальні за регуляцію водно-електролітного і кислотно-лужного балансу. Вони нормалізують артеріальний тиск. Нирки — це парний орган, обидві половини якого важать разом не більше, ніж серце.

Де у людини знаходяться нирки

У людини ці очисні споруди знаходяться біля задньої стінки черевної порожнини по обидва боки від хребта на рівні попереку. Нирки щільні, але складаються вони з безлічі крихітних елементів, які називаються нефронами. Кожна нирка покрита міцної капсулою. Кров, яка надходить до нирок, схожа на стічні води, які швидко біжать по трубах. В одній нирці присутня приблизно 1000000 нефронів. На верхівці нефрона розташований мальпигиев клубочок, який опущений в герметично закриту чашу. Її називають капсула Шумлянського-Боумена.

В цілому клубочок капілярів, оточений капсулою, становить ниркове тільце. Це ниркове тільце переходить в тоненький канал, схожий на петлю, він так і називається петля Генле (петля нефрона). А все нефрони переходять у спеціальні збірні трубочки і з’єднуються ниркової миски. Балія — це розгалужена порожнину, величину якої можна порівняти з розмірами каштана. Саме в цьому місці бере свій початок сечовід. Він схожий на тонкий м’язовий шланг. Сечовід йде від ниркової балії до резервуару для «стічних вод», які накопичилися в організмі, іншими словами в сечовий міхур.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.