Де ростуть ананаси?

На прилавках магазинів ми ананаси бачимо регулярно, ще частіше ми бачимо їх вже приготовані, консервовані в банках з сиропом. А ось в дикій природі ананас бачити довелося далеко не кожному, тому мало хто знає, де ростуть ананаси. Діти звикли будь плоди відносити до дерев і якщо той факт, що кавун це ягода вони якось засвоїли, то ось те, що ананас це трава у багатьох в голові не вкладається.

Де ростуть ананаси — країни

Ананас вважається тропічним фруктом, тому люди зазвичай вважають що він, як і інші тропічні плоди ростуть на пальмі, але це не так. Деякі діти втім вірять, що ананаси ростуть прямо в магазинах.

Історичною батьківщиною ананаса вважається Південна Америка, там в тропічній зоні поряд з Амазонкою він і був виявлений колонізаторами і потім привезений до Європи як делікатес. З часом ананаси привезли і в інші теплі країни, де він успішно вирощується зараз: на острівних Гаваях і Філіппінах, в Австралії, Мексиці, Бразилії, Африканських країнах і в Індії. У Росії ананаси можна вирощувати хіба що в Краснодарському краї, та й там в теплицях.

Де ростуть ананаси-місця

З географією ми визначилися, а от як і на чому ростуть ананаси все одно незрозуміло, адже пальми і магазини забраковані як варіанти.

Ананас — це багаторічна трав’яниста рослина. З цього випливає, що ананас росте прямо на землі, а плоди у нього з’являються 2-3 рази на рік. Сама рослина нагадує кущик з довгими листям, які утворюють розетку, в його середині спочатку розташовується суцвіття. Суцвіття за формою нагадує колос, а на його вершині знаходиться пучок пріцветкових листя. Після запилення суцвіття перетворюються в зав’язі і безліч таких суцвіть зростається в один плід.

Для того, щоб дозріти ананасу потрібен теплий клімат і сонце. Його листя вкриті товстою жорсткої шкіркою, а їх площа зменшена за рахунок звуження, так природа зробила щоб ананас міг зберігати свою вологу навіть під палючим сонцем. Сам плід ананаса покритий жорсткими лусочками, які і зберігають його сік. Ананас не має насіння і розмножується через кореневу систему.

З країн, де ростуть ананаси, до Росії їх постачають з інших країн. Щоб плід доставити до нас в цілості необхідно йти на хитрощі. Зрілий плід стає більш м’яким, а за рахунок кількості цукру в ньому, можуть початися процеси бродіння соку і в підсумку ананас, якщо і не помнеться, то в їжу точно буде не придатний. Так що постачальники збирають урожай ще недостиглі, дочекавшись поки плід набере вагу і досягне потрібного розміру. За час поки ананаси везуть, вони потихеньку дозрівають, але в магазині все одно можна зіткнутися із зеленим і жорстким ананасом, який полежав занадто недовго після того, як його зірвали. Вага середнього ананаса від 2 до 15 кілограм. Але, оскільки шкірка і серцевина не їстівні, то вага самої м’якоті складе приблизно дві третини від загальної ваги (залежно від сорту і зрілості). Зрілий ананас можна відрізнити по коричневого кольору колючок, це означає, що він уже набрав все необхідне і буде солодким і м’яким.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.