Де отримати ІПН фізичній особі?

ІПН є ідентифікаційним номером платника податків. Тобто ІПН — це особливий код з цифр, який впорядковує всіх платників податків, як фізичних, так і юридичних осіб. Зазвичай люди стикаються з питанням, де отримати інн фізичній особі, коли збираються вперше в житті влаштуватися на роботу. Але насправді, податкові виплати можуть здійснюватися людиною самостійно, тобто, згідно Трудовому кодексу РФ, роботодавець не має права вимагати в обов’язковому порядку надання ІПН.

Де отримати ІПН фізичній особі

Повернемося до головного, тобто де отримують ІПН, і що для цього необхідно. Людині необхідно звернутися до податкової інспекції за місцем проживання. З собою йому обов’язково мати паспорт, його копію і заяву за встановленим зразком. Зразок заяви завжди можна знайти прямо в податковій інспекції і написати його там же. Через кілька днів можна буде прийти за свідоцтвом (кількість днів буде залежати від вашого міста). Отримання ІПН за іншу людину можливо, але необхідно буде пред’явити довіреність, завірену у нотаріуса.

Поспішаємо повідомити приємну для багатьох новина, тепер отримати ІПН фізичній особі можна, не виходячи з дому, прямо через інтернет. Сайт Федеральної Податкової Служби надає можливість отримання ІПН через спеціальний сервіс.

 • Заходимо на сервіс через наступне посилання: Федеральна Податкова Служба
 • Внизу вікна знаходимо рядок «заповнити нову заяву». Натискаємо на неї.
 • Вам пропонується повторити певний набір цифр з картинки.
 • Далі необхідно заповнити кожен розділ заяви.
 • Після кожного розділу не забувайте натискати на кнопку «зберегти».
 • Такий зручний сервіс дозволяє заповнювати заяву про взяття на облік в податкову службу, не виходячи з дому і уникаючи нескінченних черг. Крім того, людина зможе дізнаватися статус обробки своєї заяви, якщо вкаже контактні дані. Будь-який користувач має можливість роздрукувати надруковане їм заяву і зберегти у себе, якщо захоче.

  Не дивлячись на всі зручності даного способу, за самим свідченням ІПН людині треба буде прийти в податкову інспекцію. Але, як правило, людей, що прийшли за отриманням ІПН, пропускають поза чергою, так як дана процедура займає зовсім небагато часу. Вам лише потрібно буде розписатися і забрати свідоцтво ІПН. Віконце, де відбувається видача, знайти буде просто, орієнтуйтеся за вказівниками.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Держава. Додайте в закладки постійне посилання.