Де Ад?

Пекло, Шеол, Геєна Вогняна, Пекло … У цього страшного місця багато назв. Священики лякають нас, що після смерті ми потрапимо туди, якщо будемо грішити. Вірити в існування пекла чи ні — особиста справа кожної людини. Якщо ж він дійсно існує, то де? Давайте розглянемо, де знаходиться пекло з точки зору різних релігій і релігійних вірувань.

 • Антична міфологія: саме слово Ад походить з грецької мови («адес» — невидимий). Цим словом давні греки називали невидиме царство мертвих, в якому царював похмурий бог Аїд. Це царство, на думку греків, перебувало під землею. Багато сучасних релігії взяли цю думку на озброєння — більшість релігій вважає, що пекло перебувати в глибинах землі, а рай, навпаки, на небесах (небесне і підземне царство)
 • Іслам — в Корані точно не вказано, де Пекло. Його розташування відомо тільки Аллаху. Проте з деяких натяків можна здогадатися, то ад перебувати в глибинах землі, і розміри його величезні.
 • Буддизм — представники цієї релігійної течії вважають, що Ад розташований під континентом Джамбудвіпа. Буддисти вірили, що за формою Ад це усічена піраміда, що складається з 8 шарів. У центрі ці шари вогненно гарячі, а з боків — крижані. Тому утворюється 8 гарячих і холодних 8 пекла, в яких мучаться грішники.
 • Іудаїзм — в Торі ми так само не знаходимо точна вказівка на місце розташування Ада. Однак з Іудаїзму пішло одна з назв Ада — Геєна вогненна. Іудеї називали Ад «шеол» або «геєна». Геєною називали долину неподалік від Єрусалима, куди звозили і спалювали сміття. Звідси і «вогненна». Так само горіли і грішники в Пеклі. Але, як кажуть рабини, самі тяжкі страждання в Аду, це не страждання тіла. Це усвідомлення всієї тяжкості своїх гріхів і неможливість виправити їх.
 • Християнство — християни вірять, що Пекло знаходиться в надрах землі. Вони додають, що Пекло і рай, розташовані в надприродне просторі, яке буде доступне людині лише після смерті. У християнстві Пекло — це місце, де дияволи і чорти безперестанку мучать грішні душі. Покарання безпосередньо залежить від тяжкості гріховних вчинків, скоєних людиною за життя. Крім тілесних страждань, грішники страждають і морально, так як перед ними постали всі їхні гріхи в істинному, божественному світлі. Потрапили в Ад душі, будуть мучитися там до настання Страшного суду, коли їх доля буде вирішена остаточно.
 • Каббала — езотеричне протягом каббали, на питання, де Пекло, відповідає — в душі людини. Пекло — це усвідомлення того, наскільки велике розходження між людиною і Богом, Вищою силою добра. Людина сама визначає свої покарання — чим більше він відрізняється від Бога, тим страшніше його покарання. Він усвідомлює свою нікчемність, гріховність, ницість. Сором і докори совісті настільки сильні, що гірше цього і бути не може.
 • Не обійшла тему Ада і художня література. Найвідомішим, звичайно, є Дантевскій Ад. Де перебувати Ад Данте? Письменник розташував вхід в підземне царство десь на території сучасної Італії. Більш точного місця він не вказав. Головного героя Божественної комедії в пекло супроводжує поет Вергілій, посланий коханої Данте Беатріче. Ад Данте має форму величезної воронки, яка гострим кутом впирається в центр землі. Ця воронка складається з дев’яти частин — 9 кіл Ада. Чим нижче знаходиться коло, тим важче гріхи, через які туди потрапила душа. Кожне коло пекла має свою назву. У дев’ятому колі, самої нижньому, знаходяться найголовніші лиходії і зрадники: наприклад Іуда, Брут. Їх пожирає сам Люцифер, падший ангел, повсталий на Бога. Люцифер наполовину заморожений в крижаному озері Каціт.

  В даний час тема Ада залишається популярною — її використовують в сучасній літературі і комп’ютерних іграх. (Наприклад Doom 3, гра Dantes Inferno, яка присвячена «Божественної Комедії» Данте Аліг’єрі)

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Релігія. Додайте в закладки постійне посилання.