Далекозорість — чим вона загрожує?

Далекозорість (гіперметропія) — це поширене порушення, при якому людина ясно бачить віддалені об’єкти, а предмети, які знаходяться близько, здається розмитими. Іноді людині доводиться примружуватись, щоб краще побачити об’єкти, розташовані ближче; після тривалого читання або роботи за комп’ютером він може відчувати сильний дискомфорт і печіння очей.

Якщо далекозорість настільки сильна, що людина не може нормально справлятися зі своїми справами, необхідна допомога фахівця.

Причини

Зображення, сприймається людиною, фокусується на двох частинах очі — на рогівці та кришталику. Вони заломлюють надходить світло таким чином, щоб направляти на сітківку ока чітко сфокусоване зображення. Якщо ж промені переломлюються неправильно, виникає помилка рефракції. Далекозорість — одна з можливих помилок рефракції. Замість того, щоб точно фокусуватися на рогівці, світло фокусується позаду неї, через що ближні об’єкти виглядають мутними.

Ускладнення

Ускладненнями далекозорості можуть стати:

 • Косоокість. У деяких дітей з далекозорістю розвивається косоокість. Як правило, запобігти появі цієї проблеми або впоратися з нею можна за допомогою окулярів.
 • Погіршення якості життя. Якщо не вживати заходів для корекції зору, далекозорість може поступово привести до погіршення якості життя.
 • Напруга очей. При далекозорості людині важче фокусуватися, через що він може часто відчувати напругу очей і, як наслідок, головні болі.
 • Загроза безпеці. Далекозорість може зробити більш небезпечним керування автомобілем, пересування по місту пішки і деякі інші види діяльності.
 • Лікування

  Основними методами лікування далекозорості є коригувальні лінзи і рефракційна хірургія. У першому випадків вибір між окулярами і контактними лінзами здійснюється з урахуванням побажань пацієнта, ступеня далекозорості і наявності у нього інших захворювань, перш за все — захворювань очей.

  У деяких випадках для лікування далекозорості також застосовується рефракційна хірургія. Основними методами рефракційної хірургії є:

 • Лазерна корекція зору. В ході цієї операції видаляють частину рогівки, щоб скорегувати заломлення променів на ній.
 • фоторефрактивних кератектомія. Ця процедура схожа на лазерну корекцію зору, але тут хірург видаляє епітелій. Через деякий час він виросте знову, відповідно до нової формою рогівки.
 • Кондуктивна кератопластика. Форму рогівки міняють за допомогою впливу радіочастот під. Кондуктивна кератопластика дає тимчасовий ефект.
 • Ускладненнями рефракційних операцій можуть бути проблеми, пов’язані з надмірною або недостатньою корекцією, сухість очей, інфекції, візуальні побічні ефекти (наприклад, відблиски і ореоли навколо джерел світла). У рідкісних випадках операції призводять до втрати зору.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.